Gospodarka

Związek Pracodawców Klastry Polskie zapraszają do udziału w IV Kongresie Klastrów Polskich, który odbędzie się 25 stycznia 2017 r. w Warszawie w Ministerstwie Rozwoju.

 

Kongres Klastrów Polskich jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym już po raz czwarty. Dotychczasowe edycje odbywały się w Sejmie RP, gromadząc za każdym razem rzeszę ok. 400 przedsiębiorców reprezentujących najbardziej innowacyjne gałęzie przemysłu i usług. Należą do nich zarówno lotnictwo, ICT, biotechnologia, klastry chemiczne, elektroniczne, ale także budownictwo, ekologia, przemysł odzieżowy i przemysły kreatywne.

 

Rozpoczynając w 2013 roku prace nad I Kongresem Klastrów Polskich nie zdawaliśmy sobie sprawy z jakim zainteresowaniem i sympatią spotkają się nasze działania. Kongres nie okazałby się tak wielkim sukcesem, gdyby nie ogromne wsparcie środowiska klastrowego, które odczuwaliśmy na każdym etapie jego organizacji. Celem Kongresu jest tworzenie swoistego forum wymiany opinii pomiędzy decydentami, a przedstawicielami klastrów, poruszającego najważniejsze problemy związane z funkcjonowaniem klastrów w Polsce oraz inicjującego pomysły mające na celu ich wsparcie i lepszy rozwój.

 

Hasło przewodnie IV Kongresu Klastrów Polskich brzmi: “Rola Klastrów w gospodarczym rozwoju Polski” ma dać impuls do debaty nt. między innymi wzrostu gospodarczego opartego na innowacyjności poprzez działalność klastrów, zmian legislacyjnych w zakresie innowacyjności, czy współpracy międzynarodowej klastrów zwłaszcza w obszarze Grupy Wyszehradzkiej.

 

Opracowana pod kierunkiem Wicepremiera i Ministra Rozwoju Pana Mateusza Morawieckiego Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to dokument kluczowy dla przyszłego rozwoju gospodarki Polski i jej regionów, naturalnym jest więc, że tegoroczna dyskusja uczestników Kongresu będzie toczyła się wokół możliwej roli Klastrów i ich uczestników w implementacji Strategii w regionach i innowacyjnych branżach. W naszym przekonaniu Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju, zarówno na poziomie diagnozy, jak też zaproponowanych narzędzi i działań, jest zgodna z wieloletnimi postulatami środowiska Klastrów i przedsiębiorstw innowacyjnych.

 

Więcej w linku:

 

https://4kongres.klastrypolskie.pl/#NaN

 

Wstecz

Banery