Aktualności

Rusza V edycja  „Bezpiecznej  Mławianki ”

Zgodnie z obietnicą, rusza V edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do 10 listopada br. Kurs potrwa do 20 grudnia.

Organizatorem  już drugiej w tym roku edycji lokalnego programu, skierowanego do wszystkich mieszkanek powiatu jest Starosta Mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Poprzednie edycje programu spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja.  Kursantki pod okiem instruktora i trenera personalnego trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony.

V edycja będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ specjalnie dla pań zaplanowano warsztaty prowadzone przez terapeutę pt. „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice”. Największy ciężar wychowawczy spoczywa bowiem najczęściej na mamach. W wychowaniu łatwo jednak popełnić błąd - jak go uniknąć, jak nie stracić cierpliwości, jak mądrze wychowywać ? …. Bezpieczne Mławianki otrzymają odpowiedź na te i wiele innych pytań.

W planie kursu już tradycyjnie będą także zajęcia  z dziedziny prewencji kryminalnej oraz spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania            w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony.  Zapisy uczestniczek   do V edycji programu potrwają do 10 listopada, lub do wyczerpania miejsc. Z uwagi na bezpieczeństwo, w  kursie może wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.

 

Współorganizatorem V edycji programu jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz Akademia Sztuk Walki Senshi.  Zajęcia z technik samoobrony poprowadzi doświadczony trener oraz funkcjonariusz  mławskiej policji,  Artur Możdżonek - 2 Dan Taekwondo ITF.  Pełen plan szkolenia dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

 

Co zrobić, by wziąć udział w kursie i dołączyć do grona Bezpiecznych Mławianek  ? - Zgłoś swój udział, dzwoniąc pod numer  23 654 72 66, kom. 506 890 706

-  Spiesz się, liczy się bowiem kolejność  zgłoszeń.

-  Nie zastanawiaj się „Czy dasz radę” – bo dasz sobie radę !

-  Jeśli udało Ci się zarejestrować , przyjdź na inauguracje i wypełnij  kartę zgłoszeniową.

 

 W  V edycji kursu mogą wziąć udział wyłącznie panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”. Zgłoszenia przyjmowane są  w dni robocze, w godz. od 8:00 – 16:00  w dniach  7-10.11.2016 r.

 

Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 15 listopada 2016 r., o godz. 17:30 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 

  • autor: Joanna Tańska

Wstecz

Banery