Aktualności

      Powiat Mławski po raz kolejny włącza się w międzynarodową kompanię społeczną na rzecz eliminowania przemocy wobec kobiet.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Ta międzynarodowa kampania upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu. Tego dnia, 25- letni Marc Lepine, uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski wkroczył do budynku Ecole Politechnique, celując i strzelając do kobiet. Zabił 14 studentek, bo jak twierdził, kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne.

To wyjątkowo przejmujący przykład przemocy, pamiętajmy jednak, że tragedie kobiet rozgrywają się każdego dnia za zamkniętymi drzwiami domów, w których kobiety są bite, poniżane, zastraszane i izolowane.

Kampania Biała Wstążka została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim     do nich skierowana. Ma na celu dyskusję na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy, to podstawowy cel kampanii. Niezwykle ważna jest także reakcja świadków przemocy. Ukrywanie czy lekceważenie takich zdarzeń, to świadome skazywanie ofiary na dalsze cierpienie.

Kampania odbywa się w ramach światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć.
 

Przyłącz się do akcji ! Umieść w widocznym miejscu biała wstążkę przypiętą do ubrania.

 

Promuj ideę i hasło: „Mężczyzna kocha, szanuje, nie bije!”

Po co nosić białą wstążkę?

Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Organizatorem kampanii „Biała Wstążka" na terenie powiatu mławskiego jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Do tegorocznej kampanii włączają  się także zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy działające na terenie powiatu mławskiego, uczniowie szkół z terenu powiatu oraz młodzież z klas policyjnych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

AKCJĘ HONOROWYM PATRONATEM OBJĄŁ STAROSTA MŁAWSKI WŁODZIMIERZ WOJNAROWSKI. PATRONAT MEDIALNY RADIO 7

W dniu  25 listopada organizatorzy kampanii wraz z młodzieżą rozdawać będą symboliczne białe wstążki, które wzorem lat ubiegłych wręczane będą m.in. urzędnikom, pracownikom instytucji, dziennikarzom, studentom, mieszkańcom powiatu. Ponadto, w tym dniu będą rozdawane informatory na temat przemocy w rodzinie z wykazem miejsc, w których osoby uwikłane w przemoc mogą znaleźć wsparcie.

  • autor: Joanna Tańska, data: 2016-11-24

Wstecz

Banery