Aktualności

 Z 

„Bezpieczne Mławianki ” rozpoczęły kurs

Szósta grupa „Bezpiecznych Mławianek” rozpoczęła już szkolenie. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 3 października w mławskiej komendzie policji. Panie powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman, Sekretarz Starostwa Powiatowego  Mławie Cezary Kądrzycki oraz Joanna Tańska Dyrektor  Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie – organizatorzy szkolenia. Szkolenie potrwa do 9 listopada.

Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja.  Kursantki pod okiem instruktora trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.

Celem szkolenia jest m.in. wyćwiczenie umiejętności wczesnego rozpoznawania niebezpiecznych  sytuacji,  poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz  skutecznego szukania pomocy, odblokowanie naturalnych reakcji obronnych.

Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, zajęcia z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz niespodziankę – warsztaty z wizażystką. W planie kursu, już tradycyjnie, będzie także  spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zapisy uczestniczek   do VI edycji programu zakończyły się po kilku dniach od ogłoszenia naboru z uwagi na wyczerpanie się wolnych miejsc. W  kursie wezmą udział  22 panie. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, będą ubezpieczone.

Współorganizatorem VI edycji programu jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz AIKIDO HIDOKAN Mława.

Program „Bezpieczna Mławianka” realizowany jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2020”

Źródło: KPP Mława

  • autor: Joanna Tańska, data: 2017-10-04

Wstecz

Banery