Sport

• Mławianka Mława z Wisłą II Płock
    • autor: MKS Mławianka

Umocnili się na pozycji lidera. Mławianka pokonała Wisłę II Płock 4:2.

W sobotę 29 maja Mławianka pokonała drugi w tabeli zespół Wisły II Płock 4:2 umacniając się na pozycji lidera.

Początkowo spotkanie z płocczanami układało się fatalnie dla naszych zawodników. Po dwunastu minutach przegrywali 0:2. To jednak nie złamało ducha naszego zespołu. Już w 24 minucie Mateusz Stryjewski po dośrodkowaniu Dominika Lemanka przyjął piłkę na pierś, po czym uderzył z woleja. Zaskoczony bramkarz zatrzymał uderzenie, ale już za linią bramkową. Minęło kilka minut, a już był remis. Michał Stryjewski wypuścił na pozycję Jakuba Tworka, a młody wychowanek klubu nie zmarnował sytuacji sam sam z bramkarzem.

Kolejne ciosy nasi gracze wyprowadzili po zmianie stron. W 52 minucie Maciej Rogalski zagrał idealnie do Szymona Masiaka, a ten pokonał Adriana Tokarskiego.

Po godzinie gry wynik konfrontacji został ustalony. Uderzenie Masiaka wybronił golkiper Wisły, ale wobec dobitki Tworka okazał się bezradny.

Rozmiary triumfu mławian mogły być znacznie okazalsze. Fantastyczny rajd przeprowadził Sergio Carbajal. Minął kilku rywali, ale strzelił tuż obok bramki.

Mławianka Mława – Wisła II Płock 4:2 (2:2)

Bramki: Mateusz Stryjewski (24.), Jakub Tworek (26. i 61.), Szymon Masiak (51.) dla Mławianki; Gabriel Więcek (6.), Wojciech Szumilas (12.) dla Wisły II

Mławianka: Piotrowski – Dąbkowski, M. Rogalski, Maszota (81. Wodzyński), Gabriel Simone, Tworek (61. F. Rogalski), Tomczak, Lemanek, Mich. Stryjewski (49. Nowiński), Mat. Stryjewski (88. Javier Redondo), Lemanek (46. Sergio Carbajal), Masiak (66. Francisco Javier

• autor: Źródło MKS Mławianka, data: 2021-05-31