Aktualności

  • Dzień Sołtysa
    • autor: mazovia.pl

Sołtysi z Powiatu Mławskiego wśród odznaczonych

"Dzień Sołtysa" w Ciechanowie miał w tym roku szczególny wymiar. W uroczystościach 11 marca bowiem wziął Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, który wręczył też resortowe odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa". Wyróżnionych zostało prawie 30 sołtysów z powiatu mławskiego, ciechanowskiego i przasnyskiego.

Minister podczas wręczania odznaczeń przypomniał, że w czasach PRL sołtysi jako jedyni byli na swe stanowiska wybierani demokratycznie, co miało świadczyć o wielkim zaufaniu społecznym. Zaznaczył też jak duże znaczenie ma praca sołtysa, bowiem od tego jak pracuje sołtys zależy potem sytuacja w danej miejscowości.

Wśród wyróżnionych sołtysów znalazła się ósemka z powiatu mławskiego, a otrzymali je :

Jolanta Jaworska Mostowo

Agata Kowalczyk Zdroje

Magdalena Karwińska Budy Garlińskie

Małgorzata Trzpioła Rydzyn Szlachecki

Honorata Chodyńska Stara Otocznia

Leonard Jędrzejewski Łęg

Zbigniew Ludwikowski Gradzanowo Włościańskie

Marek Tkacz Nowe Brzozowo

Poza wręczonymi odznaczeniami wicepremier Henryk Kowalczyk zapowiedział też wprowadzenie dla sołtysów 300 zł dodatku do emerytury.

– Trwają już prace nad odpowiednim projektem uregulowań prawnych w tym zakresie. Trwają też wyliczenia, ile trzeba będzie pełnić kadencji, aby otrzymać dodatek. Na pewno nie będzie to zbyt dużo i znakomita większość sołtysów będzie mogła z tego dodatku korzystać – mówił wicepremier Henryk Kowalczyk.

  • autor: Tomasz Bielski, data: 2023-03-16
  • Sołtysi z Powiatu Mławskiego wśród odznaczonych
    • autor: mazovia.pl
  • Sołtysi z Powiatu Mławskiego wśród odznaczonych
    • autor: mazovia.pl

Wstecz

Banery

baner toplayer
Kartka wielkanocna