Aktualności

  • Starosta uhonorował najlepszych hodowców bydła mlecznego

Starosta uhonorował najlepszych hodowców bydła mlecznego

W czwartek 9 marca spotkali się rolnicy z rejonu mławskiego zrzeszeni w kole Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka. Starosta Mławski Jerzy Rakowski wręczył dyplomy uznania.

Zwracając się do zebranych starosta Jerzy Rakowski podkreślił znaczenie rolnictwa w naszym kraju oraz mówił o trudnej pracy rolnika wyrażając podziw dla osiągnięć hodowców z Powiatu Mławskiego. Zauważył fakt dużych zmian w wydajności w produkcji rolniczej.

Następnie 3 najlepsi hodowcy z powiatu mławskiego otrzymali z rąk Starosty Mławskiego Jerzego Rakowskiego dyplomy uznania oraz kosze podarunkowe za wybitne osiągnięcia w hodowli bydła mlecznego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się

1 . Jerzy Wawrzyńczak za wybitne osiągnięcia w hodowli bydła mlecznego oraz  zajęcie I miejsca w Rankingu Najlepszych Hodowców w Powiecie Mławskim za 2022 rok (14053 kg mleka)

2. Maciej Marek Kowalewski za zajęcie II miejsca w w Rankingu Najlepszych Hodowców w Powiecie Mławskim za 2022 rok (12359 kg mleka)

3. Waldemar Plantowski zajęcie III miejsca w Rankingu Najlepszych Hodowców w Powiecie Mławskim za 2022 rok (12349 kg mleka).

Składając gratulacje starosta Jerzy Rakowski życzył wszystkim hodowcom wytrwałości w hodowli i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników w kolejnych latach.

  • data: 2023-03-14
  • Starosta uhonorował najlepszych hodowców bydła mlecznego
  • Starosta uhonorował najlepszych hodowców bydła mlecznego

Wstecz

Banery

baner toplayer
Kartka wielkanocna