Aktualności

  • Mławski szpital wzbogacił swoje zasoby
    • autor: Tomasz Bielski

Mławski szpital wzbogacił swoje zasoby

Mławski szpital sukcesywnie wzbogaca i odnawia swój sprzęt medyczny. W ubiegłym roku m.in pojawił się tu nowy tomograf i ambulans ratunkowy. W tym roku prawdopodobnie  już  od marca ,będzie pracował rezonans magnetyczny, który został sprowadzony  na początku stycznia  i usytuowany w specjalnie wyremontowanych i przystosowanych piwnicach mławskiej placówki. Zanim jednak będzie można z niego korzystać , pomieszczenie rezonansowe wraz z zapleczem zostanie odpowiednio przygotowane i zainstalowany sam rezonans. 

- Prace przygotowawcze i testy rezonansu mają zakończyć się z końcem lutego,  więc myślę, że otwarcie pracowni nastąpi z początkiem marca -  mówi Waldemar Rybak dyrektor SPZOZ w Mławie.

Na zakup tego sprzętu mławski SPZOZ pozyskał dotację w ramach funduszu covidowego w wysokości   3 520 000 zł. Sam sprzęt zaś kupiony został za kwotę 3 508 620 zł.

- Co do ceny aparatury, trzeba będzie doliczyć koszty adaptacji pomieszczeń. Zostały one podzielone na dwa lata ponieważ na ten cel nie mamy dofinansowania. Wyniosą w 2023 roku  680 731,16 zł ty  a w 2024 kwota sięgnie 595 000 zł  - wyjaśnia dyrektor

Jak poinformował  szef szpitala, skorzystać z badań rezonansem będą mogli przede wszystkim pacjenci, którzy przeszli Covid 19.  

- Dotacja jest tak skonstruowana, że sprzęt ten ma być wykorzystany na potrzeby pacjentów po covidowych. Natomiast pandemia doprowadziła do tego, że  większość osób Covid 19 przechodziła . zatem badanie rezonansem może także pokazać wszelkiego rodzaju powikłania, jakie w organizmie badanych pozostawiła pandemia. Stąd nasza troska o zapewnienie naszej placówce medycznej coraz doskonalszego sprzętu do diagnostyki obrazowej  - tłumaczy dyrektor.

  • autor: Tomasz Bielski, data: 2023-01-23

Wstecz

Banery