Aktualności

  • Zaproszenie na koncert
    • autor: TMTTB

Zaproszenie na koncert im. Tekli Bądażewskiej

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądażewskiej zaprasza na koncert im. Tekli Bądarzewskiej, który odbędzie się w piątek 25 listopada  godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie.

Wystąpią

Jan Lewandowski Polski wiolonczelista, solista oraz kameralista. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. III nagroda oraz wszystkie nagrody pozaregulaminowe na Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wilnie. Był także półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.Jako solista koncertował z orkiestrami Filharmonii Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestry Kameralnej Progress. Występował w Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwecji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, a także na najważniejszych scenach Polski, takich jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy czy Filharmonia Bałtycka w Gdańsku.

Na scenie pojawi się Piotr Pawlak polski pianista, solista i kameralista. Zwycięzca XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017), laureat konkursów chopinowskich w Pekinie (2016) i Budapeszcie (2018) oraz I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie (2019). Koncertował w USA, Rosji, Chinach, Gruzji i w wielu krajach Europy oraz występował z wieloma polskimi i zagranicznymi orkiestrami, m.in. Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Zachodnioczeskiej, Ningbo czy Polską Filharmonią Kameralną Sopot. 

Organizatorami tej artystycznej uczty są Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądażewskiej, Starostwo POwiatowe w Mławie, Bank Spółdzielczy w Płońsku i Miasto Mława

  • autor: TMTTB, data: 2022-11-22

Wstecz

Banery