Aktualności archiwalne 2021

• MOSiR Ciechanów mistrzem V edycji Mławskiej Ligi Koszykówki
    • autor: MHS Mława

Ciechanowianie mistrzem V edycji Mławskiej Ligi Koszykówki

W środę 6 października w Mławskiej Hali Sportowej rozegrano X – finałową kolejkę Mławskiej Ligi Koszykówki. Ciechanów mistrzem V edycji Mławskiej Ligi Koszykówki.

W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą drużyny WML Squadu oraz Kontry Przasnysz. Pierwsza połowę meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 22:17 dla zespołu z Przasnysza. W drugiej połowie spotkania gracze Kontry Przasnysz nie dali szans rywalom i ostatecznie pokonali  WML Squad wynikiem 55:40 zapewniając sobie drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Najlepszym zawodnikiem Kontry Przasnysz okazał się Zdzisław Zyskowski – 16 pkt. , a w drużynie WML Squadu najwięcej celnych trafień uzyskał Łukasz Zakrzewski – 13 pkt.

W drugim meczu walczący o pierwsze miejsce w tabeli MOSIR Ciechanów podejmował zespół Mejdej Boyz.

Pierwsze dwie kwarty spotkania okazały się bardzo wyrównane i po 16 minutach gry na tablicy wyników mogliśmy ujrzeć wynik 15:13 dla drużyny MOSIR Ciechanów. Druga odsłona spotkania przebiegła pomyślnie dla zespołu z Ciechanowa i ostatecznie pokonali drużynę Mejdej Boyz wynikiem 43:32.

Najlepiej punktującymi zawodnikami z Ciechanowa zostali – Jarosław Siwek oraz Artur Dobrzyński – 11 pkt, a w drużynie Mejdej Boyz największą ilość trafień zdobył Tymek Tański – 13 pkt.

Oprócz wyróżnień zespołowych organizatorzy nagrodzili także najlepszych graczy , najlepszym zawodnikiem sezonu został  Łukasz Komorowski z drużyny MOSiR Ciechanów, a najlepiej punktującym graczem  Przemysław Łęczek z zespołu WML SQUAD.