Aktualności

  • Zdjęcia Janusza Dębskiego
    • autor: Agata Mierzwa

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę p.t. „ Mławski park i rynek miejski 1945-1989. Ze zbiorów Janusza Dębskiego”

Biblioteka Pedagogiczna w Mławie zaprasza na wystawę fotograficzną zatytułowaną „ Mławski park i rynek miejski 1945-1989. Ze zbiorów Janusza Dębskiego”, która przenosi nas w fascynującą podróż w czasie uliczkami Mławy. Na 110 czarno- białych  w większości fotografiach, ale również kolorowych, prezentowane są miejsca znane chyba każdemu Mławianinowi. Wśród nich możemy obejrzeć: park miejski, rynek z Kościołem i Ratuszem na przestrzeni wielu lat,  oraz m.in. secesyjną „kamienicę pod cycami”.  Być może na zgromadzonych przez J. Dębskiego fotografiach uda się odnaleźć swój wizerunek lub kogoś znajomego sprzed lat?

Z Januszem Dębskim nasza biblioteka współpracuje od wielu, wielu  lat. Już niejednokrotnie prezentowaliśmy jego ciekawe fotografie w czytelni biblioteki, zawsze wzbudzały one dużo emocji wśród obserwatorów. Tym bardziej jest nam miło, że kolejny raz z uśmiechem i chęcią zgodził się na zaprezentowanie wycinku swojej pasji „zbieracza” regionalisty.

Bardzo serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki: 8.oo-17.oo oraz w sobotę 8.oo-13.oo.

  • autor: Agata Mierzwa, data: 2021-10-11

Wstecz

Banery