Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732555 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Plakat

Fundacja Mediatio prosi o wsparciwe projektu "Siłą jest dialog"

Szanowni Państwo

Działając w imieniu i na rzecz partnerstwa w ramach projektu „Siłą jest dialog”, którego celem jest rozwiazywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce z wracamy się z prośba o:

1. Objęcie patronatem honorowym projektu „Siłą jest dialog”.

2. Umieszczenie informacji o projekcie na stronie Internetowej urzędu oraz innych możliwych miejscach.

3. Wsparcie projektu poprzez:

  1. poinformowanie podmiotów podległych (szkoły, GOK, biblioteki, MOPS, GOPSitp.) o projekcie,
  2. poinformowanie mieszkańców o możliwości skorzystania z projektu,
  3. poinformowanie podmiotów gospodarczych o możliwości skorzystania z projektu.

4. Skorzystanie z projektu przez JST, w tym o ceny spraw JST i możliwości ich rozwiązania przy wykorzystaniu mediacji a tym samym zmniejszenia wydatkowania środków publicznych na prowadzenie spraw sądowych,

5. Dofinasowanie w formie dotacji dla innowacji w zakresie mediacji w Polsce z uwagi na tworzenia nowoczesnej e‐usługi dla mieszkańców Państwa gminy.

W ramach projektu pragniemy pokazać, że w dobie pandemii spowodowanej SARS‐CoV‐2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści–mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów. Szefową projektu jest Aneta Gibek‐Wiśniewska ‐ specjalistka od prognozowania, rozwiązywania i zapobiegania konfliktom w JST i w biznesie. Założycielka Fundacji Mediatio odpowiedzialnej za merytoryczną część projektu wraz ze specjalistami od kilkudziesięciu lat wykonującymi zawód mediatora, prawnika.

„Od 20 lat wspieram Samorządy w wychodzeniu z kryzysowych sytuacji, początkowo jako sędzia, a obecnie–adwokat i mediator. Na co dzień pracuję zarówno z kadrą kierowniczą, jak i zespołami pracowników w instytucjach publicznych jak również dużych i małych przedsiębiorstwach. Prowadzę szkolenia z zakresu sprawnej komunikacji, mobbingu, a także kurs certyfikujący na mediatora. Przekazuję wiedzę potrzebną do nieustannego rozwijania samorządów, do tworzenia zgranych zespołów, nawiązywania trwałych relacji między Instytucjami, Urzędami oraz partnerami biznesowymi.

Moje wykształcenie z zakresu prawa i psychologii pozwala dobierać najlepsze narzędzia do zbudowania sprawnej komunikacji. Lubię rozmawiać i umiem słuchać, a w trudnych sytuacjach potrafię znaleźć kompromis, dlatego z sukcesem realizuję się w roli mediatora. Obecnie prowadząc Centrum Mediacyjne łączę siły z najlepszymi specjalistami w Polsce. Działaniom Mediatio zaufało ponad 4350 osób fizycznych i prawnych, w tym z branży usługowej, energetycznej, spożywczej, a Centrum mediacyjne zbudowało stałe partnerstwa z instytucjami takimi jak sądy, urzędy miasta, urzędy pracy”. Dodatkowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog”

  • adresaci: mieszkańcy /firmy/ organizacje Państwa regionu
  • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
  • forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna
  • kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie

W ramach projektu oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.

2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.

3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego(konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

4. Pamiętaj, że telefon do nas i nasza pomoc w zakresie mediacji to bardzo skuteczna metoda na wypracowanie porozumienia i aż 70% rozmów znajduje szczęśliwy finał już po drugim spotkaniu.

Wobec powyższego, zwracam się z uprzejmą prośbą o objęcie patronatem honorowym inicjatywy oraz zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na www.mediatio.pl oraz do kontaktu korzystając z komunikacji telefonicznej pod numerem 721782222 oraz korespondencji e‐mailowej kancelaria@mediatio.pl. Jesteśmy przekonani, iż planowany przez nas projekt przyczyni się do upowszechnienia mediacji i idei rozwiązywania sporów w sposób pokojowy, a tym samym przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw wśród obywateli. Obejmując nasz projekt patronatem stają się Państwo również Architektem w budowaniu dialogu. Z wyrazami szacunku, Prezes Zarządu Fundacji Mediatio Załącznik:

1.Wzór plakatu

2.Deklaracja przystąpienia do projektu

 

  • autor: Aneta Gibek-Wiśniewska, data: 2021-03-31

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09