Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732622 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Niepełnosprawny na wózku
    • autor: Sabine GENET z Pixabay

Otrzymaliśmy ponad milion złotych na wsparcie dla niepełnosprawnych

Powiat Mławski otrzymał w tym roku ponad milion złotych z PEFRON na wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Tak znaczącą kwotę z tego fundusz powiat otrzymał po raz drugi w swej historii.

- Pragnę Państwa poinformować, że taka kwota powyżej miliona złotych była przekazana nam ostatnio w 2009 roku. Także mamy po raz drugi budżet przekraczający milion złotych - mówił na ostatniej sesji Jan Łukasik Przewodniczący Rady Powiatu

Na sesji Rady Powiatu Mławskiego, w czwartek 25 marca, radni podzielili wspomnianą kwotę na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej. Z 1 079 352 zł rajcy powiatu przydzielili sumę 200 tyś zł na rehabilitację zawodową, którą realizuje od października ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy,  natomiast na rehabilitacje społeczną realizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 879 352 zł.

W zakresie rehabilitacji zawodowej pieniądze zostaną przeznaczone na zwrot wydatków na instrumenty i usługi rynku pracy, a więc staże i prace interwencyjne oraz przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej,  zwrotów kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej i finansowanie kosztów szkolenia i przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych. Natomiast w ramach rehabilitacji społecznej przydzielone pieniądze zostaną przeznaczone na 3 zadania tj. turnusy rehabilitacyjne, dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych w komunikowaniu się oraz technicznych. Trzecie zadanie to dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym. 

- Także myślę, że prawie wszystkie potrzeby osób niepełnosprawnych na ten rok uda nam się zaspokoić - dodaje Jan Łukasik

Radni Powiatu Mławskiego podjęli uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

  • autor: TB, data: 2021-03-29

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09