Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732508 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Wnioski
    • autor: athree23 z Pixabay

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: ruszył nabór wniosków o dopłatę w 2021 r. zadań w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych

9 marca 2021 r. Wojewoda Mazowiecki ogłosił nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych). Zarządcy dróg powiatowych i gminnych mogą ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych na przejściach dla pieszych lub w obszarze oddziaływania istniejących lub projektowanych przejść dla pieszych. Gminy i powiaty zainteresowane uzyskaniem dofinansowania mogą składać wnioski do 8 kwietnia 2021 r.

Celem realizacji tych zadań jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców danej miejscowości.

Na dofinansowanie zadań w województwie mazowieckim w 2021 roku przeznaczono pulę środków w wysokości 58 052 554,25 zł.

Wysokość dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie uzależniona od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego – maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym kwota na dofinansowanie pojedynczego przejścia dla pieszych nie będzie mogła przekroczyć 200 tys. zł.

Dofinansowanie może być udzielone zarówno na wykonanie dokumentacji projektowej, jak i wykonanie robót budowlanych oraz innych prac w pasie drogowym, służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

Ogłoszenie Wojewody Mazowieckiego o naborze wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/RFRD2021-ogloszenie-wojewody-mazowieckiego-o-naborze-wnioskow-o-dofinansowanie-zadan-w-ramach-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog-w-zakresie-poprawy-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego-na-przejsciach-dla-pieszych

 

  • autor: Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego, data: 2021-03-11

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09