Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732172 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Rajd Ciechanów plac Jana Pawła II grupa terytorialsów
    • autor: Aneta Szczepaniak

Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzali miejsca pamięci i groby Niezłomnych w SRO brygady.  
28 lutego żołnierze 51 blp z Ciechanowa by uczcić w nieco inny sposób pamięć Żołnierzy Wyklętych zorganizowali Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych w Stałym Rejonie Odpowiedzialności 51 blp. Rajd wystartował o godz. 9.00 z Placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Pierwszym odwiedzonym przez żołnierzy miejscem była tablica pamiątkowa umieszczona na budynku byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ciechanowie przy ul. 11 Pułku Ułanów. Kolejnym miejsce w Ciechanowie był grób Romana Dziemieszkiewicza ps. Pogoda. Z Ciechanowa trasa rajdu prowadziła do Żmijewa Kościelnego, gdzie żołnierze zapalili znicz na grobie płk Stanisława Borodzicza ps. Wara. Następnymi punktami na trasie rajdu była Mława i Niedziałki. Przystankiem końcowym rajdu był Przasnysz, gdzie żołnierze zapalili znicz pod tablicą pamiątkową na budynku byłej siedziby NKWD,następnie Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego oraz grób Józefa Żbikowskiego ps. "Ryś".
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej czują się zobowiązani do dbania o pamięć Żołnierzy Wyklętych na terenie Północnego Mazowsza.

  • autor: Aneta Szczepaniak

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09