Kalendarz

Piątek 26 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Bogumiła

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18200440 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Samotna dziewczyna pod parasolem
    • autor: Sasin Tipchai z Pixabay

15 luty - Dzień Singla

Dzień Singla - co to za święto i kto je obchodzi?

Niektórzy mówią, że Dzień Singla to święto dla tych osób, które nie obchodzą Walentynek. Dzień po święcie zakochanych, jak sama nazwa wskazuje, świętują właśnie single i w ten sposób mogą oni manifestować swoją wolność i niezależność. 

Dzień singla obchodzony jest od 2005 roku (z angielskiego Singles Awareness Day). Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda, który przez bardzo długi czas nie mógł znaleźć swojej miłości. To nietypowe święto pozwala okazać radość z niezależności i jednocześnie pokazać, że życie w pojedynkę wcale nie jest takie złe. 

W 2021 roku Dzień Singla w Polsce wypada w w poniedziałek. Data święta jest stała, czyli 15 lutego - dzień po Walentynkach, które wypadają zawsze 14 lutego. W związku z tym termin Dnia Singla warto traktować z przymrużeniem oka. 

W Chinach Dzień Singla (z ang. Singles' Day) wypada dokładnie w tym samym dniu, kiedy w Polsce obchodzone jest Święto Niepodległości, czyli 11 listopada. Święto popularne jest głównie wśród młodych Chińczyków, którzy tego dnia chcą podkreślić, że są dumni z bycia singlem. Data 11.11 nie jest przypadkowa - zawiera maksymalnie dużo jedynek, co ma kojarzyć się właśnie z obchodzonym Dniem Singli. Ta symbolika ma swoje korzenie w uniwersyteckiej historii z roku 1993, kiedy to czterej studenci z Nanjing ustanowili święto singla. Ich pomysł rozpowszechnił się na uczelni, a potem wyszedł poza nią i został ciepło przyjęty przez Chińczyków. 

  • autor: Źródło RadioZET.pl/KP

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09