Kalendarz

Środa 24 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18185243 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • tarcza (2)
    • autor: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Biuro Promocji, Wydział Prasowy

Ponad 182 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników

Składający się na Tarczę Antykryzysową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców jest systematycznie rozwijany i rozszerzany. To już ponad 182 mld zł na ochronę miejsc pracy. – Zależy nam, by to wsparcie płynęło jak najszerszym strumieniem tam, gdzie jest potrzebne. Wiemy, jakie to ważne – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Do tej pory w ramach różnych instrumentów wsparcia do przedsiębiorców trafiło już ponad 182 mld zł.

– To pokazuje skalę wsparcia ze strony państwa na ochronę miejsc pracy. Zdajemy sobie sprawę, że w wielu branżach sytuacja jest niezwykle wręcz trudna, dlatego chcemy wspierać je jak najszerzej. Stąd kolejne rozszerzenia pakietu wsparcia składającego się na Tarczę Antykryzysową – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju to łącznie 66,6 mld zł wsparcia, pomocowa Banku Gospodarstwa Krajowego – blisko 58,5 mld zł. Wsparcie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na które składa się m.in. świadczenie postojowe oraz zwolnienie ze składek, sięgnęło ponad 28,6 mld zł.

Ochrona miejsc pracy to priorytet

Od czasu uruchomienia Tarczy Antykryzysowej łączna kwota dofinansowania do wynagrodzeń prawie 4,5 mln pracowników to już 18,8 mld zł.

– Pandemia to dla większości z nas czas dużej niepewności, lęku o przyszłość. Ogromnym krokiem w kierunku pokonania pandemii jest szczepionka. Zanim jednak na dobre pożegnamy się z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus, musimy robić co w naszej mocy, by wspierać przedsiębiorców, chronić miejsca pracy, a w efekcie także polskie rodziny. Temu służy Tarcza Antykryzysowa. To absolutny priorytet – zapewnia minister Marlena Maląg.

Tarcza 7.0 ruszyła

1 lutego br. ruszyła Tarcza 7.0, w ramach której rząd udzieli przedsiębiorcom wsparcia o  łącznej wartości ok. 5,2 mld zł. Z tego ok. 1,99 mld zł stanowi koszt  zwolnienia  z  obowiązku  opłacania  składek, ok. 963 mln zł to koszt postojowego, a ok. 777 mln zł dopłaty do wynagrodzeń. Istotną pozycję stanowią tu także dotacje dla  mikro- i  małych  przedsiębiorstw o wartości 1,44 mld  zł. Szacuje się, że pomoc z tarczy 7.0 trafi nawet do ok. 300 tys. przedsiębiorców.

Dodatkowo Rada Ministrów przyjęła uchwałę rozszerzającą pomoc z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm o kolejne dziewięć kodów PKD, m.in. z branży edukacyjnej, handlowej i rozrywkowej. Oznacza to, że szacowane w sumie na ok. 38 mld zł wsparcie z Tarczy Finansowej PFR 2.0 trafi do przedsiębiorców z kolejnych 9 branż. Docelowo może skorzystać z niego ponad 300 tys. podmiotów gospodarczych objętych 54 kodami PKD.

  • autor: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Biuro Promocji, Wydział Prasowy
    • autor: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Biuro Promocji, Wydział Prasowy

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09