Kalendarz

Środa 24 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18185138 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Wstążeczka
    • autor: marijana1 z Pixabay

4 luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

W czwartek 4 lutego obchodzimy XXI Światowy Dzień Walki z Rakiem 2021 (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. W tym roku w związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjny Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Nie zabraknie natomiast ciekawych wydarzeń i spotkań on-line nawiązujących do Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Zachorowania problemem rodzinnym, społecznym i ekonomicznym
W raporcie „Rak piersi w Polsce – leczenie to inwestycja” autorzy podkreślają, że choroba dotyka coraz młodsze kobiety, rozwijając się wówczas u osób w pełni aktywnych w życiu zawodowym i rodzinnym. U kobiet w wieku 20-49 lat zachorowalność na raka piersi wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 lat.
Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań oraz coraz młodszy wiek chorych, problem zachorowań na raka staje się problemem społecznym i ekonomicznym. Wpływa on negatywnie nie tylko na życie chorych i ich rodzin, ale również na ekonomikę ochrony zdrowia i zjawiska gospodarcze w szerszym ujęciu – podkreślają autorzy raportu.
Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w 2017 roku choroby nowotworowe różnego typu zdiagnozowano u ponad 165 tys. Polek i Polaków. To ponad 6 tys. więcej chorych w porównaniu z 2014 rokiem. Co więcej, eksperci prognozują takie tempo wzrostu zachorowań w kolejnych latach. Według szacunków, w 2029 roku nowotwory zostaną wykryte u 220 tys. Polaków.

 

 

  • autor: Źródło interpolska.pl

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09