Kalendarz

Środa 24 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18184626 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Monitory
    • autor: Gerd Altmann z Pixabay

Gdzie jest granica bezpiecznego internetu?

Jak bardzo nowe technologie przejmują kontrolę nad młodymi użytkownikami? Czym są uzależnienia behawioralne Czy świat internetu ma wpływ na zaburzenia żywienia? O tym opowiedzą praktycy, eksperci zaproszeni na najbliższe posiedzenie Komisji Polityki Socjalnej i Prorodzinnej sejmiku województwa. Specjalnie z myślą o rodzicach, ale też o młodzieży, pedagogach, osobach pracujących z młodymi mieszkańcami Mazowsza obrady komisji będzie można oglądać na żywo.

Już w najbliższy wtorek – 2 lutego 2021 r., o godz. 12:00 odbędzie się online komisja poświęcona uzależnieniom behawioralnym i największym problem trapiącym teraz dzieci i młodzież. Będzie ją można oglądać na żywo pod adresem: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/2877/samorzad-wojewodztwa-mazowieckiego.htm

Polityka społeczna jest szalenie ważna w naszym życiu. Chcemy mówić o tym, co dotyczy naszych dzieci i młodzieży, zwłaszcza o uzależnieniach od internetu, które prowadzi do szeregu różnych problemów. Serdecznie zapraszam na Komisję Polityki Społecznej i Prorodzinnej – po raz pierwszy w koncepcji otwartej – zachęca Piotr Kandyba, przewodniczący komisji.

Wpływ rozwoju nowych technologii na dzieci i młodzież w dzisiejszym świecie jest ogromny. Wzrasta liczba dzieci popadających tzw. nałogi behawioralne, np. podczas korzystania z internetu całkowicie tracą kontrolę nad swoimi zachowaniami. Takie korzystanie z sieci prowadzi do zaburzeń snu, zaburzeń potrzeb fizjologicznych, przesiąkania treściami nie zawsze adekwatnymi do wieku. W efekcie tego mogą pojawić się depresja, zaburzenia lękowe. Kolejnym występującym ryzykiem jest podążanie za internetową „modą” wśród nastolatek, które przez obniżanie samooceny kończy się zaburzeniami odżywiania – anoreksją i bulimią.

O tym, czym są uzależnienia behawioralne wśród dzieci i młodzieży, oraz z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się młodzi ludzie, będą mówić zaproszone osoby.

Gościem tego spotkania będzie dr Ewa Odachowska – jedna z osób najepiej znających się na tej dziedzinie. Zaproszona została również pani Beata Bielińska pracująca w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. Będzie to więc podsumowanie tego, z jakimi problemami teraz, zwłaszcza w czasie pandemii borykają się najmłodsze osoby – wyjaśnia Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora MCPS ds. polityki społecznej.

W temat wprowadzą: dr Ewa Odachowska, psycholożka i psychotraumatolożka, pracująca na co dzień pracuje Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej jako Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży - opowie o uzależnieniach behawioralnych; Beata Bielińska - psycholożka, trenerka i psychoterapeutka pracująca w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) opowie o problemach, zagrożeniach, z jakimi borykają się dzieciaki, zwłaszcza w czasie pandemii; Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora MCPS ds. Społecznych, opowie o działaniach podejmowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09