Kalendarz

Piątek 26 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Bogumiła

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18200706 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

800 100 115 – infolinia wsparcia dla seniorów

Od połowy stycznia działa Infolinia wsparcia dla seniorów w tym kombatantów.  Pod numerem 800-100-115 można uzyskać pomoc w rejestracji, zamówić wsparcie transportowe dla osób niemobilnych oraz szczepienie w miejscu zamieszkania.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. RÓJ pomagają seniorom, w tym kombatantom z rejonu odpowiedzialności brygady, w procedurze szczepień - od rejestracji, poprzez transport i inną pomoc, aż po szczepienia. Od 18 stycznia działa także całotygodniowa Infolinia wsparcia dla seniorów – tel. 800 100 115, czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30. Zabezpieczenie techniczne infolinii realizuje Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Infolinia jest narzędziem pomocniczym w zakresie rejestracji, doradztwa, transportu do miejsca szczepień. Działanie Infolinii ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą zgłaszać prośby o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Żołnierze wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane (np. gminy, urzędy miast) lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami zorganizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Najczęstszym powodem kontaktu z infolinią WOT jest duże obciążenie infolinii rządowej. Osoby kontaktujące się z naszym operatorem zgłaszały też potrzeby dojazdu mobilnego zespołu ze szczepionkami do osób leżących oraz prośby o wsparcie w transporcie, w tym inwalidów, kombatantów, osób starszych do punktów szczepień.

  • autor: Aneta SZCZEPANIAK

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09