Kalendarz

Piątek 26 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Bogumiła

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18200302 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Szczepienie
    • autor: DoroT Schenk z Pixabay

Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień: 15 stycznia rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych

Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień: 15 stycznia rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych. Rząd rozpoczyna proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Wypełnij zgłoszenie i czekaj na mejla z przypomnieniem

 

– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

 

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18 rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

 

Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

 

Zgłoszenia – dowiedz się więcej.

 

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

 

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

 

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy. – Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – dodał szef KPRM.

 

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r.osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 r.osoby, które skończyły 70 lat.

 

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

 

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Zarejestrować możesz się:

 

  • Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989.

 

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

 

  • Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

 

Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

 

  • W wybranym punkcie szczepień.

 

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.

 

Dokładny opis rejestracji znajduje się w tym linku.

Rejestracja i co dalej? 

 

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

 

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

 

Harmonogram dostaw szczepionek

 

Harmonogram dostaw szczepionek na I kwartał tego roku, dostępny jest w prezentacji, która znajduje się w załączniku.

 

Materiały wideo:

 

  • Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

https://www.youtube.com/watch?v=yvltgT-CNhU

 

  • Jak zarejestrować się na szczepienie przez infolinię?

https://www.youtube.com/watch?v=W1CpZm4PAPE

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09