Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18734578 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Kreskówka
    • autor: KPP Mława

Bezpieczne ferie z Zimowitem i mławską policją

Tegoroczne ferie są inne niż zwykle z uwagi na pandemię i związane z tym liczne ograniczenia. Nie brakuje za to śniegu…przynajmniej na razie. Mławska policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych a dla najmłodszych przygotowała niespodziankę z nagrodami na stronie Facebook Policja Mława.

Ferie to czas wolny od nauki ale nie od zdrowego rozsądku, jeśli wychodzisz z domu zawsze informuj rodziców gdzie i z kim będziesz przebywać - wracaj do domu zawsze o ustalonej porze. Wybierając miejsce zimowych zabaw  pamiętaj, że nie może być to droga, czy zamarznięte rozlewisko. Zabawa w takim miejscu może się zakończyć tragicznym wypadkiem. Pamiętaj, droga hamowania na oblodzonej, zaśnieżonej  nawierzchni  ulega znacznemu wydłużeniu. Nawet jeśli kierowca Cię zauważy, nie uda mu się zahamować. Zamarznięty staw, jezioro, rozlewisko to pułapka – szczególnie przy tak zmiennych temperaturach jak obecnie. Jeśli widzisz, ze Twój kolega wchodzi na zamarznięte rozlewisko, reaguj.

Zimą widoczność na drodze bywa znacznie ograniczona – noś odblaski. Ich brak na odzieży wierzchniej o zmierzchu lub po zmroku to „najgorsza modowa wpadka” i brak rozsądku.

Pamiętaj:

- na sanki najlepiej iść rodzinnie – z mamą, tatą, rodzeństwem. Tak jest najfajniej i najbezpieczniej.

- Twoi rodzice muszą wiedzieć gdzie i z kim jesteś – zawsze ich o tym informuj. To bardzo ważne.

- NIGDY nie rzucaj śnieżkami w pobliżu drogi lub w pojazdy

- NIGDY nie wchodź na pokryte lodem rozlewiska, stawy, jeziora itp.

- NIGDY nie baw się na drodze lub w jej pobliżu

- Korzystając z Internetu, przeglądaj tylko te strony, na które zgadzają się Twoi rodzice.  Graj tylko w te gry, na które masz pozwolenie rodziców. To ważne – są bowiem takie gry i strony, które mogą być dla Ciebie groźne lub bardzo źle na Ciebie oddziaływać.

Nasza niespodzianka – na naszej stronie Facebook Policja Mława, przygotowaliśmy kolorowankę „Przygody bałwanka Zimowita”- codziennie inną. Poproś tatę lub mamę o pomoc. Wydrukujcie kolorowankę, pokoloruj ją, dopisz fajne hasło o bezpieczeństwie. Daj swoją pracę rodzicom, by zrobili zdjęcie i wstawili pod postem na naszej stronie. W ten sposób otrzymasz od nas fajną nagrodę – zestaw super odblasków – i to za każdą kolorowankę.

 

  • autor: KPP Mława

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09