Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732255 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Plakat
    • autor: Małgorzata Szerszeń

Animacja programu Domowej Opieki Medycznej

Szanowni Państwo,

 

Chcemy, żeby wszyscy pacjenci w Polsce, którzy mają dodatni wynik testu na koronawirusa, byli objęci zdalną opieką medyczną. Dzięki temu łatwiej będzie można uchwycić moment, gdy dochodzi do pogorszenia parametrów pacjenta i powinien on jak najszybciej trafić do szpitala - mówił podczas konferencji prasowej dotyczącej Domowej Opieki Medycznej (DOM) dr Adam Niedzielski, minister zdrowia. Po pierwszych trzech tygodniach realizacji programu DOM wprowadziliśmy konieczne zmiany dotyczące kryteriów kwalifikacji pacjentów. Najważniejsze zmiany to, że pacjenci, którzy ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu DOM. Natomiast jeśli pacjent ma mniej niż 55 lat, wtedy, by otrzymać urządzenie: 

  • może zostać  zakwalifikowany przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który jest zarejestrowany w systemie DOM. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19, na podstawie wywiadu medycznego, może go zakwalifikować do programu telemonitoringu.

Dodatkową zmianą jaka została wprowadzona to to, że każdy kto posiada własny pulsoksymetr może włączyć się do programu DOM.

Podczas konferencji prasowej Pani Prof.  Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej podkreślała, że program Domowej Opieki Medycznej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta zakażonego, który jest w opiece domowej. 

Obecność pacjenta w tym programie powoduje, że opieka jest ciągła, dlatego zachęcamy Państwa do rejestrowania się do programu DOM oraz do włączania do niego pacjentów.
Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/dom

 

Szanowni Państwo, bardzo nam zależy, aby z projektu DOM skorzystało jak najwięcej osób, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą, aby udostępniali Państwo naszą animację o tym projekcie na swoich kanałach społecznościowych i stronach internetowych:

 

Zwracam się również z ponowną prośbą o wsparcie naszych działań i wsparcie w komunikacji poprzez emisję spotu społecznego związanego z programem Domowej Opieki Medycznej.

 

Link do animacji, z którego można pobrać spot i go emitować: https://www.dropbox.com/s/1pfjacp09plzip0/mz%20pulsocare%20promo%20v5.mp4?dl=0

 

Będę wdzięczna za publikowanie/podawanie/emitowanie załączonej animacji w miarę Państwa możliwości (WAŻNE! NIE MOŻNA ZMIENIAĆ/INGEROWAĆ W TREŚĆ)

 

Zgodnie z przepisami prawa istnieje możliwość bezpłatnej emisji tychże spotów, do których ministerstwo dysponuje autorskimi prawami majątkowymi. Biuro Komunikacji przesyła spoty społeczne z zastrzeżeniem ich bezpłatnej emisji. Powyższe należy postrzegać jako udzielenie niewyłącznej licencji.

 

Za wsparcie naszych działań bardzo dziękujemy.

 

Razem możemy pokonać koronawirusa!

 

Z wyrazami szacunku,

 

Małgorzata Szerszeń

  • autor: Małgorzata Szerszeń

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09