Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18731878 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Ferma wiatrowa
    • autor: InspiredImages z Pixabay

Powstaje ferma wiatrowa w Gminie Wieczfnia Kościelna

Farma Wiatrowa Mława zlokalizowana jest w powiecie mławskim w gminie Wieczfnia Kościelna, w rejonie miejscowości Kulany, Kuklin, Windyki, Grzybowo, Bąki i Uniszki Zawadzkie. Składa się z 17 turbin wiatrowych.

W projekcie zostaną wykorzystane turbiny o mocy 2,2 MW Vestas V110 2.2. Całkowita moc farmy wiatrowej Mława wyniesie 37,4 MW, każda turbina będzie miała wysokość całkowitą 180 m, a średnicę rotora – 110 m.

Budową zarządza V-Ridium Power Services Sp. z o.o.. Spółka posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów z obszaru energetyki odnawialnej.
Projekt finansowany jest przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Budowa farmy rozpoczęła się w połowie 2020 r., a jej planowane zakończenie przypada na koniec roku 2021.

Projekt będzie miał pozytywne oddziaływanie społeczno–ekonomiczne na rozwój gminy Wieczfnia Kościelna. Wynika to ze zwiększenia dochodów podatkowych gminy oraz ze zwiększenia rocznego dochodu dzierżawców gruntów, na których zlokalizowany jest Projekt.Prawo do użytkowania gruntu zostało nabyte na podstawietransakcji handlowych z właścicielami. Od września 2018 roku Spółka GEO Renewables prowadziła z właścicielami gruntów renegocjacje umów dotyczących prawa dysponowania gruntami, aneksowała umowy dzierżawy ipodpisywała umowy związane z lokalizacją infrastruktury tymczasowej. W latach 2019-2020 Spółka GEO Renewables: podpisywała umowy służebności przesyłu wzwiązku zprzebudową linii 110 kV kolidującą z planowanymi turbinami wiatrowymi oraz umowy służebności przesyłu w związku z przebiegiem kabla średniego napięcia. Wlatach 2019-2020 odbywały się spotkania negocjacyjne Spółki Energa Operator zwłaścicielami gruntówZgodnie z polskim prawem budowlanym od każdej turbiny oprowadzany jest podatek uzależniony od wartości jej konstrukcji. Podatek ten wynosi około85000 zł/rok za turbinę. Podatek ten zapewni dodatkowe dochody dla lokalnej społeczności wynoszące około 1445000 zł/rok, które będą mogły być wykorzystane na potrzeby lokalne.- czytamy w opisie inwestorskim

Firma prowadząca inwestycje zaprasza do kontaktu

- Jeśli macie Państwo pytania bądź uwagi odnośnie realizowanej inwestycji, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej Projektu w zakładce "Napisz do nas". Dodatkowo, w Urzędzie Gminy Wieczfnia kościelna można pobrać formularz w formie papierowej. – czytamy w informacji podanej przez firmę

Do pobrania

 Formularz zgłaszania uwag [275.22 kB

 

  • autor: Źródło mlawa.v-ridium.com/oprac.TB

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09