Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732403 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Niedźwiedzica z małym
    • autor: Gerhard G. z Pixabay

29 grudnia - Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych

To właśnie w okresie grudnia i stycznia przypada okres narodzin tych pięknych zwierząt. Ekolodzy z WWF alarmują – życie wielu gatunków zwierząt jest zagrożone – wszystko za sprawą globalnego ocieplenia. Populacja niedźwiedzi polarnych zmniejsza się z roku na rok za sprawą kłusownictwa, ale w dużej mierze przez zmiany klimatyczne.
Nadzwyczaj duża emisja dwutlenku węgla w atmosferę powoduje ocieplenie, a co za tym idzie topnienie lodowców w Arktyce. Naukowcy ze Światowego Funduszu WWF szacują, iż do 2040 roku naturalne środowisko życia niedźwiedzia polarnego zawęzi się do terenów północnej Kanady
i Grenlandii.

Obecnie populację tych jakże uroczych misiów można spotkać także w Rosji, północnej Norwegii.
27 grudnia 2006 roku Departament Zasobów Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych wpisał niedźwiedzia polarnego na listę zagrożonych wymarciem.
Topnienie lodowców utrudnia znajdowanie pożywienia – mimo doskonałych warunków do pokonywania dużych dystansów, misie nie mają sił do pokonywania coraz to większych odległości za fokami. Do tej pory przeskakiwały z kry na krę a obecnie pokonują kilometry w arktycznych wodach. Finałem tego jest to, że niedźwiedzie nie dają rady dotrzeć do brzegu i po prostu toną. Miejmy na uwadze los zwierząt, ale i Nasze własne zdrowie – wystarczy zamiast wsiąść do auta przestawić się na rower, pamiętać by gasić światło gdy nie ma nas w pomieszczeniu…..

  • autor: kalendarzswiatnietypowych.pl

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09