Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732034 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Dłonie w różnych kolorach skóry na mapie świata
    • autor: Capri23auto z Pixabay

18 grudnia - Międzynarodowy Dzień Migrantów

18 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migrantów. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, 4 grudnia 2000 roku, na wniosek Rady Gospodarczej i Społecznej. W tym dniu zastanówmy się nad celem święta, który ma zapewnić przestrzeganie praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich ludzi na świecie.

W zaledwie pierwszej połowie 2015 r., na terytorium całej Unii Europejskiej przebyło prawie 350 tysięcy migrantów! Wśród nich znalazły się osoby poszukujące ochrony przed wojną i prześladowaniami, jak też migranci ekonomiczni, którzy opuścili swój kraj w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. My, Europejczycy stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim jest przyjęcie napływających migrantów i zażegnanie groźby kryzysu humanitarnego.

Już od zarania dziejów ludzie wędrowali w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Człowiek wyrusza „w świat”, by zdobyć jedzenie, atrakcyjną pracę, albo zapewnić sobie bezpieczeństwo. Często jednak okazuje się, że nowe miejsce wcale nie jest lepsze niż poprzednie, a migrant musi zmierzyć się z wieloma problemami. 

Konwencja o Ochronie Praw Wszystkich Pracowników - Migrantów i Członków Ich Rodzin  weszła w życie 1 lipca 2003 roku. Jej celem jest ochrona wszystkich legalnych i nielegalnych pracowników - migrantów, przed wyzyskiem. W tym celu ustanowiono ogólnoświatowe standardy w zakresie opieki społecznej, socjalnej i praw człowieka dla państw, które wysyłają i przyjmują migrantów. Konwencja wzorowana jest na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Międzynarodowych Paktów Praw Człowieka. Zawiera ona 193 artykuły, w tym mówiący o tym, że migrujący pracownicy i członkowie ich rodzin mogą opuścić jakiekolwiek państwo, w tym własny kraj pochodzenia. Nikt nie może być poddany torturom, karom ani traktowany okrutnie, nieludzko lub poniżająco! Inne zapisy gwarantują wolność wyznania, prawo do prywatności, własności, wolności i bezpieczeństwa osobistego.

 

  • autor: Źródło Fakt.pl

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09