Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18737341 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Plakat Twoje śwaitło nasze bezpieczeństwo
    • autor: asp.szt Anna Pawłowska

Bądź widoczny, nie oślepiaj innych

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone w ostatnim czasie działania profilaktyczno – kontrolne. Zwracali szczególną uwagę na odpowiednie oświetlenie pojazdów oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Policjanci apelują - pamiętajmy, bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z uczestników ruchu drogowego.

Od 22 października do 15 grudnia mławska drogówka prowadziła działania „Twoje światła- nasze bezpieczeństwo”. Celem kontroli, było zwrócenie uwagi kierowców na problem odpowiedniego oświetlenia pojazdów. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Nieprawidłowo działające światła mogą oślepiać innych kierowców lub sprawić, ze kierujący autem nie widzi w sposób dostateczny drogi i pobocza. Najczęstszym uchybieniem, ujawnianym na drogach powiatu mławskiego były uszkodzone światła pojazdu.

Bycie widocznym na drodze to także ważna sprawa dla pieszych i rowerzystów. Podczas prowadzonych ostatnio kontroli, policjanci przypominali pieszym o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Wczoraj, policjanci ujawnili 7 wykroczeń, polegających na niestosowaniu odblasków przez pieszych. Skontrolowani piesi, poruszali się po zmierzchu, drogą poza terenem zabudowanym, nie mając na sobie żadnego elementu odblaskowego. To nie tylko duża nieostrożność ale brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Wśród kontrolowanych wczoraj, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, był także rowerzysta „widmo”, jadący nieoświetlonym rowerem po zmierzchu. Takie zachowanie może doprowadzić do groźnego wypadku.

Na drodze musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego – nie jesteśmy na drodze sami.

  • autor: asp.szt. Anna Pawłowska

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09