Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732661 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Sołectwo Wiśniewko zdobyło II mijesce w kategorii...
    • autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Samorząd Mazowsza nagrodził 24 najaktywniejsze sołectwa wśród nich Wiśniewko

Wśród  beneficjentów trzeciej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020 znalazło się Sołectwo Wiśniewko. Nagrody o wartości 55 tys. zł trafiły do 24 mazowieckich sołectw, które zrealizowały najciekawsze inicjatywy w swoim otoczeniu.

W tegorocznej edycji realizowanej przez samorząd Mazowsza udział wzięły 264 gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całego Mazowsza. Wsparciem objęte zostały aż 1162 sołectwa. W sumie z budżetu województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczono prawie 11,5 mln zł. Łączna wartość zadań, które zostały zrealizowane w tym roku w ramach tegorocznego MIAS-u wyniosła ponad 28 mln zł. Za te pieniądze stworzono wiele potrzebnych inwestycji, których pomysłodawcami byli mieszkańcy sołectw, rady sołeckie i sołtysi.

Najlepsze projekty docenione

Samorząd Mazowsza wyróżniając zaangażowanie mieszkańców przyznał nagrody za najlepsze inicjatywy zrealizowane w ramach MIAS MAZOWSZE 2020. Nagrody o łącznej wartości 55 tys. zł zostały przyznane w sześciu kategoriach: Bezpieczne i Przyjazne sołectwo, MIAS rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, MIAS folklorystycznie, Doposażone Sołectwo, MIAS Innowacyjnie. W każdej z nich wybrano najlepsze inicjatywy, przyznano wyróżnienia, a także wyłoniono laureata do nagrody specjalnej – tytułu Sołectwa Gospodarnego.

Solectwo Wiśniewko zajęło II miejsce i zdobyło nagrodę w wysokości 3000 zł za zadanie pn.: „Remont i wyposażenie pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Wiśniewku na salę gier i zabaw dla dzieci i dorosłych”. W ramach zadania wyremontowano pomieszczenie świetlicy. Zakupiono stół do tenisa oraz inne gry dla dzieci i dorosłych. Dzięki działaniom mieszkańców, którzy w czynie społecznym wykonali prace rozbiórkowe, porządkowe oraz malowanie możliwe było także doposażenie obiektu w elementy siłowni.

Lista nagrodzonych sołectw: LISTA-NAGRODZONYCH-W-KONKURSIE-NA-NAJLEPSZE-INICJATYWY-MAZOWIECKIEGO-INSTRUMENTU-AKTYWIZACJI-SOLECTW-MAZOWSZE

  • autor: Źródło UMWM

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09