Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732626 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Fotowoltaika
    • autor: skeeze z Pixabay

Dostaliśmy 3,8 mln zł dofinansowania na instalację fotowoltaiczne w naszych jednostkach

Dostaliśmy 3,8 mln zł dofinansowania od Prezesa Rady Ministrów na projekt, w którym zbudujemy instalacje fotowoltaiczne dla 9 jednostek organizacyjnych powiatu mławskiego. Szacowany koszt zadania to prawie 4 mln zł.

Jest to inwestycja mająca polegać na zamontowaniu paneli fotowoltaicznych  na terenie I LO, ZS Nr 1 Nr 2, ZS Nr 3, ZS Nr 4, Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnej, Mławskiej Hali Sportowej. Łączna liczba zainstalowanych modułów fotowoltaicznych wyniesie 1726.

- Wartość projektu sięgnie kwoty 3 882 040, 00 zł i taki wniosek o dofinansowanie złożyliśmy do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego– informuje starosta Jerzy Rakowski. Dziś otrzymaliśmy informację, że otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 3,8 mln zł. Myślę, że ta kwota wystarczy na realizację zadania, gdyż ostatecznie o tym ile zapłacimy za tą inwestycję rozstrzygnie przetarg. Koszy energii zapewne będą rosły dlatego myślę, że inwestycja poprawi ekonomikę funkcjonowania naszych placówek ponieważ koszty energii ponoszone przez nie będą praktycznie zminimalizowane do zera. Chcemy też by zmniejszyła się produkcja CO2 poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie przeciwdziałać zmianom klimatycznym, czyli chronić nasze środowisko.  

 

  • autor: TB

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09