Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18735518 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Twarz
    • autor: Engin Akyurt z Pixabay

9 grudnia - Dzień Dziewic

Dzień Dziewic. Dziewictwo to wspaniała cnota, ale w dzisiejszych czasach niestety niezbyt doceniana, a nawet pogardzana. Święto dziewictwa ma na celu docenić kobiety, które zachowują czystość dla tego jedynego - pierwszego i ostatniego. Czy naprawdę warto czekać z seksem aż do ślubu?

Kobiety, które z decyzją o rozpoczęciu życia seksualnego chcą jeszcze zaczekać, nie są w obecnych czasach popularne. Przekonujemy się o tym na każdym kroku – nastolatki szukają w Internecie odpowiedzi na pytanie, jak najszybciej zostać prawdziwą kobietą, a słowo „dziewica” urasta do rangi największej obelgi, jaką możemy obrzucić młodą dziewczynę. Tym bardziej należy docenić te, które nie uległy seksualnej presji i histerii, wciąż zachowując czystość. 

Istnieje organizacja o nazwie "Nowo narodzone dziewice Ameryki!", która w pewnym sensie daje możliwość odzyskania dziewictwa. Organizacja wspiera te kobiety, które żałują przedwczesnej utraty dziewictwa. Osoby, które tam wstępują zobowiązują się wstrzymać z seksem do ślubu i w ten sposób otrzymują tzw "drugie dziewictwo".

Jednorożce tylko dla dziewic

Tradycyjnym symbolem dziewictwa jest jednorożec. Legenda mówi, że tylko dziewica mogła oswoić jednorożca.

Średnia wieku to...

No i tutaj zależne wszystko jest od kraju i kultury. Średnia utracenia dziewictwa to 17 lat. Najszybciej dziewictwo tracą Islandczycy, mają wtedy mniej niż 16 lat. Hindusi z kolei czekają na ten moment do 20 roku życia.

Bez seksu da się żyć?

Mitem jest fakt, że bliskość fizyczna to taki sam popęd i potrzeba, jak jedzenie, picie czy oddychanie. Jednak bez seksu, w przeciwieństwie do jedzenia, można całkowicie normalnie funkcjonować. Współżycie z mężczyzną nie jest koniecznością, ale wyborem.

Seks to nie gimnastyka

Poznanie seksu wyłącznie w teorii, nieuchronnie prowadzi do prób o charakterze praktycznym i potraktujemy akt zespolenia kobiety i mężczyzny jako „gimnastykę seksualną”.

  • autor: Źródło Fakt24.pl

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09