Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18732236 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Kupiec na targu
    • autor: patrick gantz z Pixabay

8 grudnia - Dzień Kupca

Dzień Kupca. Święto to jest też dniem wspomnienia Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, zwanej "Matką Bożą Kupiecką". Tylko dwa razy, podczas II wojny światowej, świętowano Dzień Kupca. Potem, gdy się zakończyła, w 1949, władze PRL wykreśliły go z kalendarza. Powrót na stałe to rok 1989 po zmianach ustrojowych w Polsce.

To święto ustanowiono dawno temu, jeszcze przed II wojną światową, w 1937 roku, podczas pielgrzymki kupców na Jasną Górę . Niestety z powodu niechęci władz PRL na stałe obchodzimy je dopiero od 1989 roku.

Kupcy, to drobni handlowcy i dziś mają o wiele trudniej. Muszą godzić się z dużymi sieciami i jednocześni z nimi konkurować. Drobni sprzedawcy najlepiej mieli na początku lat 90-tych. Wtedy dominowali i naprawdę sporo zarabiali. Potem zaczęły się jednak pojawiać duże sieci. Od jakiegoś czasu klienci zaczęli coraz bardziej doceniać drobnych kupców, którzy oferują towar świeży i, co najważniejszy, nasz, polski. Dlatego przyciągają na targowiska stałych klientów. To lokalny patriotyzm, który coraz częściej jest doceniany przez konsumentów.

  • autor: Źródło Fakt24.pl

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09