Kalendarz

Piątek 23 Kwietnia 2021

Imieniny

Imieniny: Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18735759 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • terytorialsi19
    • autor: Aneta SZCZEPANIAK

Wyposażają szpital tymczasowy w Siedlcach

W Siedlcach powstaje szpital tymczasowy,  przy jego wyposażaniu pracuje sztab ludzi, ale największego wsparcia udzielają żołnierze 53 batalionu lekkiej piechoty 5 mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od kilku dni żołnierze siedleckiego batalionu zaangażowani są w prace polegające na wyposażaniu szpitala tymczasowego, który powstaje w budynku dawnego oddziału onkologicznego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.

- Przez kilka ostatnich dni żołnierze naszego batalionu uczestniczyli i pomagali przy organizacji szpitala tymczasowego w Siedlcach. Nasze pracy polegają przede wszystkim na odbieraniu sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych, składaniu tego sprzętu, dostarczaniu na oddział i kompletowaniu łóżek, szafek przyłóżkowych, a także innego sprzętu, który jest niezbędny do funkcjonowania oddziału covidowego - mówi por. Andrzej Wąsowski z 53 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT.

Terytorialsi są zaangażowani w walkę z koronawirusem dzień i noc. Pobierają wymazy, prowadzą monitoring osób przebywających na kwarantannie, pomagają w pracach administracyjnych szpitali, RCKiK oraz Sanepidów. Dostarczają posiłki oraz wspierają działalność Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. Są wszędzie tam gdzie ich pomoc jest potrzebna. Ciężko pracują na zaufanie realizując misję Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ty też możesz zostać jednym z nas!

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza mimo dużego zaangażowania w działalność przeciwkryzysową, przez cały czas prowadzi rekrutację kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/ . Kolejne szkolenie podstawowe, dla osób nie mających dotąd styczności z wojskiem odbędzie się 18 grudnia i kontynuowane będzie podczas ferii zimowych już w nowym roku. Kandydaci, którzy chcieliby razem z terytorialsami angażować się we wsparcie lokalnej społeczności, nieść pomoc i realizować się w roli żołnierza, będą mieli szansę spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych realizowanych w 5MBOT już od stycznia 2021 roku.

  • autor: Aneta SZCZEPANIAK

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
e-Urząd Skarbowy
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09