Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18236811 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Seniorzy
    • autor: Alexandre Gonçalves da Rocha z Pixabay

500 paczek dla seniorów - Stowarzyszenie AS. Wigilia AS’a – dołącz, wesprzyj z nami seniorów

Kochani nadchodzi ten czas, kiedy nasze myśli coraz bardziej  i coraz szybciej biegną w kierunku najpiękniejszego dnia w roku – Wigilii Bożego Narodzenia. I mimo, że w tym roku wszystko, także w tym czasie będzie wyglądało inaczej w Stowarzyszeniu AS myślimy o tym, by smutek i samotność nie zmąciły radości tego wyjątkowego dnia. Szczególnie naszym kochanym seniorom.

– Może nie spotkamy się jak co roku w gronie kilkuset osób na naszej wspólnej Wigilii. Może nie uda nam się jak zawsze przeżyć tego święta razem i osobiście, przytulając się do siebie złożyć życzeń, zobaczyć łez wzruszenia, przełamać opłatkiem. Przekazać Wam prezentów. Szkoda. Bo od kilku lat w wyjątkowy sposób celebrujemy ten świąteczny wieczór. Ale mimo trudnej sytuacji nie chcemy nikogo z naszych seniorów pozostawić w tym czasie z poczuciem opuszczenia. Nie chcemy, by samotność, lęk i smutek zabiły piękno świątecznego czasu – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Zatem będzie tak jak co roku. No może  prawie jak co roku. Bo nasza Wigilia odbędzie się w troszkę innej formule. Stowarzyszenie, jak co roku rozpoczyna zbiórkę środków, które w tym roku chcemy przeznaczyć na zakup świątecznych prezentów dla seniorów. A pracownicy Stowarzyszenia i współpracujący z nami wolontariusze wcielą się w rolę Świętego Mikołaja dostarczając paczki 500 seniorom do domów wraz ze specjalnymi życzeniami od zarządu i pracowników Stowarzyszenia AS. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa chroniącymi seniorów i wolontariuszy. – Wiedzieliśmy, że potrzebna będzie inna organizacja i od wielu miesięcy już się do tego przygotowywaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie możemy zostawić naszych seniorów. Pamiętajmy, że to właśnie nasi kochani Seniorzy są w obecnej sytuacji, związanej z pandemią narażeni nie tylko na zakażenie, ale na izolację, osamotnienie, depresję i szereg innych niedogodności. Zatem chcemy by magia tych świąt była. By wiedzieli, że mimo wszystko jesteśmy, pamiętamy i staramy się złagodzić trudy obecnej sytuacji – mówi Michał Jaros dodając, że ten dramat, który przeżywają Seniorzy zwłaszcza samotni, często jest niewidoczny bo rozgrywa się w czterech ścianach domu. - To właśnie takim osobom jak nasza Pani Basia... samotnym, zagubionym i wystraszonym dedykujemy naszą, świąteczną akcję i mamy nadzieję, że razem z Wami znowu sprawimy, że samotność zostanie zapomniana. Nie pozwólmy pandemii zabrać nam Świąt. Bądźmy RAZEM !!! – mówi Michał Jaros.

Każdy, kto chce dołączyć do nas i naszych seniorów szczegóły naszego projektu znajdzie pod linkiem: https://wspieram.to/BadzmyRazemBozeNarodzenie2020

 

 

  • autor: Stowarzyszenie AS

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09