Kalendarz

Wtorek 2 Marca 2021

Imieniny

Imieniny: Heleny, Pawła, Halszki

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18256676 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Sesja Rady Powiatu

XX Sesji Rady Powiatu Mławskiego -informacja

W dniu 28 października 2020 roku o godz. 10.00 rozpoczęła się XX Sesja Rada Powiatu Mławskiego.  Ze względu na dużą dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz z uwagi na konieczność przeciwdziałania jego rozpowszechnianiu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i radnych odbyła się ona w trybie korespondencyjnym.  Nagranie obrad sesji jest udostępniane na stronie internetowej powiatu mławskiego.  W Sesji uczestniczyło 19 radnych.

Na wstępie prowadzący obrady Sesji Pan Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego odczytał porządek obrad i przedstawił zasady przebiegu sesji.

Następnie Pani Bożena Tomkiel – Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia przedstawiła informację o stanie zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020.

W dalszej części przebiegu Sesji Pan Jerzy Rakowski – Starosta Mławski zapoznał z tematyką prac Zarządu Powiatu Mławskiego między sesjami.

Ponadto Pan Jan Łukasik - Przewodniczący Rady Powiatu oraz Pan Jerzy Rakowski - Starosta Mławski przedstawili informację na temat złożonych oświadczeń majątkowych.

Od godz. 11.30 do godz. 14.00 nastąpiła przerwa w transmisji obrad sesji. O godz. 14.00 Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego odczytał protokoły z głosowania korespondencyjnego radnych nad poszczególnymi projektami uchwał oraz protokołem z XIX Sesji.

Rada Powiatu podjęła uchwały  w sprawie:

  1. zmiany Uchwały Nr XIII/102/2019 Rady Powiatu Mławskiego z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie porozumienia z Miastem Mława dotyczącego bieżącego utrzymania dróg powiatowych w obrębie granic Miasta;
  2. rozpatrzenia petycji;
  3. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Mławskiego;
  4. zmiany uchwały Budżetowej Powiatu Mławskiego na rok 2020.

Odnosząc się do projektów uchwał radni telefonicznie i mailowo mieli możliwość zadawania pytań i zgłaszania uwag. Pełne teksty podjętych przez Radę uchwał znajdują się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego  (w BIP - Uchwały Rady Powiatu).

Pan Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego o godz. 15.00 zamknął XX Sesję Rady Powiatu Mławskiego.

 

 

  • autor: Joanna Marcinkowska

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09