Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18236713 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Rowerzysta
    • autor: Agnieszka Czachorowska - Jakoniuk

Wydłużono czas na ubieganie się o dofinansowanie budowy ścieżek i infrastruktury rowerowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)

Samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) mają czas do 30 listopada na złożenie wniosków o dofinansowanie projektów na budowę ścieżek i rozwój infrastruktury rowerowej. Projekty będą realizowane na terenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli w Warszawie i w 39 okolicznych gminach. Kwota dostępna w konkursie to ponad 2,2 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają działania proekologiczne, pomagają m.in.: w rozbudowie ścieżek i infrastruktury rowerowej na Mazowszu.  Zwiększenie udziału transportu rowerowego w komunikacji wpływa m.in.: na poprawę jakości powietrza, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, a także na zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa. W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 już po raz kolejny Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła konkurs w tym zakresie. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada br. Projekty będzie można realizować na terenie Warszawy i w 39 gminach z obszaru ZIT.

Na co, ile i dla kogo?

Fundusze europejskie będzie można przeznaczyć na budowę i przebudowę  infrastruktury rowerowej, tak aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z niezmotoryzowanego transportu. Dofinansowanie pomoże w budowie   odpowiedniego oznakowania tras, pasów i miejsc parkingowych dla rowerzystów, a także w wyznaczaniu śluz rowerowych oraz przejazdów rowerowych przez skrzyżowania. Zaprojektowane ścieżki będą pełniły tzw. funkcję korytarzy transportowych.

Kwota dostępnych środków w konkursie wynosi 2,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu, a wkład własny stanowi 20%.

O fundusze mogą ubiegać się  samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Konkurs potrwa do 30 listopada 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0.

Gdzie szukać informacji?

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na stronie: 4.3.2 Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej – ZIT – Ścieżki i infrastruktura rowerowa.

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
  • autor: Agnieszka Czachorowska - Jakoniuk

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09