Kalendarz

Czwartek 25 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Cezarego, Wiktora, Donata

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18192034 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • MĘŻCZYZNA PRZEKAZUJE ZAKUPY SENIORCE
    • autor: Teresa Radwańska Justyńska

Stowarzyszenie AS wspiera seniorów w czasie pandemii Covidowe SOS

W trudnym czasie pandemii Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS realizuje program wsparcia dla seniorów – Covidowe SOS. W jego ramach uruchomiliśmy specjalną infolinię, która jest dostępna dla seniorów przez kilka godzin dziennie. Tu można złożyć zgłoszenie o zakresie i miejscu udzielenia potrzebnej pomocy w codziennych czynnościach wymagających wyjścia z domu i wsparciu dla seniora, które zrealizujemy. Można otrzymać niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania wskazówki i informacje. Stowarzyszeniowa infolinia – Covidowe SOS to także  droga do terapeutycznych rozmów z osobami starszymi, które w trudnym czasie izolacji narażone są na samotność i związany z tym lęk.  

Covidowe SOS to wyraz naszej troski i wsparcia o seniorów. - Jest to szczególnie istotne, ważne i potrzebne  w obecnej sytuacji. W naszym Stowarzyszeniu rozmowa i bycie razem, to dwie najważniejsze sprawy. Mając to na uwadze uruchomiliśmy telefoniczną linię wsparcia. Co teraz, w czasie kiedy nasze życie ponownie toczy się w różnego rodzaju obostrzeniach, ma  wielkie znaczenie. Tak w wymiarze praktycznym, jak i psychicznym. Wiemy jak ważna jest świadomość że są osoby i miejsce, w którym można liczyć na wsparcie. Czasami jest to potrzeba zrobienia zakupów, czasami realizacji recept, a czasami uzyskania niezbędnego numeru telefonu, wskazówki jak załatwić sprawę urzędową. Często, co wiemy już z wcześniejszego etapu działalności naszej infolinii, która funkcjonowała już wiosną br., seniorzy potrzebują zwykłej rozmowy. Bo okazuje się, że to samotność jest ogromnym problemem starszych ludzi, którzy terasz ze względu bezpieczeństwa muszą pozostać w domach. W ten sposób chronimy seniorów przed strachem, depresją, apatią –  mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Wiemy, że seniorów to szczególnie ciężki czas. I walczymy z samotnością, lękiem u osób najbardziej zagrożonych w czasie pandemii. Póki co w najbardziej możliwy sposób staramy się być jak najbliżej spraw osób najbardziej narażonych i zagrożonych. Inaczej, ale działamy, aby nie zostawić bez wsparcia seniorów.

Do dyspozycji seniorów są numery telefonów infolinii Stowarzyszenia AS:

791 187 282 i 791 187 262. Dzwoniąc pod ten numer telefonu seniorzy mogą uzyskać pomoc w sprawach wymagających wyjścia z domu

W związku z sytuacją izolacji uruchamiamy Covidowe SOS.

Co robimy?

- zapewniamy seniorom korzystającym z obiadów z 50% dowóz do domu z naszych restauracji w Płocku i Mławie

- zapewniamy wsparcie i telekonsultacje dla potrzebujących

- zapewniamy pomoc wolonatrystyczną, a w jej ramach:  zakupy, spacer ze zwierzakiem, pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, realizację recept w aptece

  • zapewniamy wsparcie materialne i rzeczowe dla potrzebujących seniorów

 Dla seniorów opracowaliśmy ulotkę informacyjną przypominającą zasady bezpieczeństwa „covidowego” oraz zakres realizowanej przez nas pomocy dla seniorów. 

Po raz kolejny musimy stawić czoła bardzo trudnej sytuacji. Mamy wielką nadzieję, że uda się. Że damy radę. Wiele zależy od nas samych. Wiele zależy od społecznego wsparcia wszystkich i działania w ramach szeroko rozumianej ekonomii solidarnej.

 

  • autor: Teresa Radwańska Justyńska

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09