Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18236942 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Zawodnicy KARWIŃSKI TEAM MŁAWA
    • autor: KARWIŃSKI TEAM MŁAWA

Mławianin z brązem w Mistrzostwach Polski w kickboxingu

W dniach 16-18.10.2020 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w wersji light contact. W turnieju wzięło udział 268 zawodników z 54 klubów. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy mławskiego klubu KARWIŃSKI TEAM MŁAWA, rywalizujący w kategorii seniorów. Najlepiej z nich wypadł Adrian Welenc, który z zawodów wrócił z brązowym medalem.

Welenc, prezentując bardzo dobry styl walki, pokonał w walce o III miejsce Mistrzostw Polski Kacpra Kołodziejskiego z klubu Sparta Chrzanów. W walce o finał uległ utytułowanemu zawodnikowi, Krzysztofowi Rzepce (Mistrzowi Europy i brązowemu medaliście Mistrzostw Świata), który zwyciężył w turnieju. Był to życiowy sukces Adriana, który z pewnością doda wiary we własne siły i zaprocentuje w przyszłych startach.

Na mistrzostwach w sumie startowało 5 kickboxerów z naszego miasta tj. Michał Piekart i Damian Maruszewski - kat. wagowa do 74 kg; Adrian Welenc i Krzysztof Ozimina - kat. wagowa do 79 kg; Patryk Jabłonowski - kat. wagowa do 84 kg.

Poza Adrianem Welencem żadnemu z zawodników z Mławy nie udało się wygrać swoich walk, lecz, jak na debiutantów przystało, pokazali charakter i serce do walki. Zebrali cenne doświadczenie, które zaowocuje w kolejnych turniejach. Najbliżej wygranej był Michał Piekart, który prowadził walkę z przeciwnikiem z Wołomina, jednak zabrakło trochę doświadczenia i "chłodnej głowy", i to rękę jego przeciwnika sędzia zawodów uniósł do góry po skończonej walce.

Trener kickboxerów, Mirosław Karwiński cieszy się ze zdobycia brązowego medalu podopiecznego Adriana Welenca. To nagroda za wiele lat treningów, przeplatanych kontuzjami. Zdobyte cenne doświadczenia będą pomocne w kolejnych walkach i udanych turniejach. Szkoda, że na zawodach zabrakło Kamila Krystkiewicza, który nabawił się kontuzji.
Były to ostatnie zawody w tym roku. W nadchodzącym roku zawodnicy szykują się na Mistrzostwa Polski w full contact i light contact.

  • autor: Źródło UMM oprac. TB

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09