Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18229076 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Wymazy
    • autor: Aneta SZCZEPANIAK

Ponad 500 wymazów w 2 dni

Od środy mazowieccy terytorialsi wykonali ponad 500 wymazów w dwóch placówkach medycznych. Do Medycznego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie oraz w Szpitalu na Białołęce skierowano 2 zespoły wymazowe 5MBOT.

 Do pobierania wymazów zostali skierowani żołnierze – ratownicy medyczni służący w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Są oni specjalnie przeszkoleni i jest to już kolejne ich zaangażowanie na tej płaszczyźnie. Podczas operacji Odporna Wiosna pobierali wymazy w DPS-ach, placówkach medycznych, punkcie drive-thru i w domach osób objętych kwarantanną.

Jeden z naszych ratowników, plut. Artur Wojtysiak za duże zaangażowanie i poświęcenie w walce z pandemią, na początku października został wyróżniony listem gratulacyjnym przez warszawskich samorządowców. Teraz ponownie pełni służby wspierając Szpitale w pobieraniu materiału do badań.  Zgodnie z decyzją Premiera Morawieckiego żołnierze WOT wspierani przez żołnierzy wojsk operacyjnych mają wkrótce całkowicie przejąć kontrolę nad pobieraniem wymazów w państwie. Żeby przygotować się do tych działań i stanowić realne wsparcie służb medycznych,  żołnierze - ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej są kierowani na specjalistyczne szkolenia. Prowadzi je personel Szpitali m.in. w Siedlcach, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtusku czy Sokołowie Podlaskim. Tylko dziś (23.10.br.) przeszkolonych zostało 14 żołnierzy. Od poniedziałku na szkolenia skierowani zostaną kolejni, tym razem do Szpitala w Ciechanowie,  Ostrołęce, Łosicach i Węgrowie.

W obecnej sytuacji, żołnierze WOT odgrywają znaczącą rolę w walce z koronawirusem. Dziś do działań zostało skierowanych 79 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, nasze wsparcie otrzymało 13 Szpitali z rejonu odpowiedzialności brygady oraz 8 komend Policji. 

  • autor: Aneta SZCZEPANIAK

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09