Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18228883 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Terytorialsi dostarczają paczki
    • autor: Aneta SZCZEPANIAK

Walcząc z wirusem nie zapominają o Powstańcach Warszawskich

Zaangażowanie w walkę z pandemią to od jakiegoś czasu chleb powszedni mazowieckich terytorialsów, jednakże nawet w tak trudnych chwilach pamiętają o weteranach i dostarczając im paczki z żywnością.

Od 14 października żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej  im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ dostarczają paczki z żywnością dla Powstańców Warszawskich. Kartony wypełnione są polskimi produktami ufundowanymi przez krajowych producentów żywności, którzy przekazali łącznie blisko 19 tys. sztuk  produktów. „Paczka dla Powstańca” – to jedna z odsłon promocji polskiej żywności organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W akcję zaangażował się także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (UdSKiOR) i Związek Powstańców Warszawskich. Paczkami do tej pory obdarowano 51 powstańców. Przed żołnierzami do rozwiezienia jeszcze ok 650 paczek.

Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu podejmowana przez mazowieckich terytorialsów.  Żołnierze zegrzyńskiego batalionu lekkiej piechoty dbają o weteranów zamieszkujących w rejonie odpowiedzialności pododdziału. W ramach operacji Odporna Wiosna systematycznie dostarczali paczki żywnościowe i gotowe posiłki do weteranów z Warszawy. 

  • autor: Aneta SZCZEPANIAK

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09