Kalendarz

Niedziela 28 Lutego 2021

Imieniny

Imieniny: Romana, Makarego, Józefa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 18236823 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Dzieci
    • autor: KPP-Mława

ODBLAKOWI SUPERBOHATEROWIE w akcji. Trwa konkurs.

Nie trzeba być postacią z kreskówek Marvela, żeby zostać Superbohaterem. Wystarczy poznać tajemnice  „Odblaskowego Superbohatera” i na co dzień chronić siebie i bliskich. Nowa akcja mławskiej policji ma już swoich młodych sprzymierzeńców. Uczniowie szkół podstawowych z terenu całego powiatu poznają moc odblasku. Do działań policja zaprosiła także lokalne samorządy.

Działania rozpoczęły się 1 października. Uczniowie ze szkół podstawowych biorą udział w zajęciach profilaktycznych realizowanych przez policjantów i nauczycieli w kilku blokach tematycznych:

Klasy I-III - „Jestem Superbohaterem na co dzień – noszę odblaski”; klasy VI -VI – „Odblaskowi Superbohaterowie – to MY. Noszę odblaski, dbam o bezpieczeństwo. ”; klasy VII – VIII – „ Odblaski to nie mit” oraz „SmartStop”. Akcję promuje spot, nagrany przez uczniów ze szkoły Podstawowej w Morawach, dostępny na stronie Facebook Policja Mława oraz You Tube MDK w Mławie link :

https://www.youtube.com/watch?v=_bn7xK0tdkY

Celem działań jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. Rozsądek, odpowiedzialność i ostrożność na drodze pozwalają zapobiegać groźnym wypadkom a upominając innych, możemy ocalić ich przed niebezpieczeństwem. Każdy może być zatem bohaterem na co dzień. Gadżet akcji – odblask, sprawia że pieszy staje się widoczny na drodze – a dzięki temu bezpieczniejszy.

Ostatnio, najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie poznali  moc odblasku a gadżet akcji – odblask, dostali w prezencie. Dzięki temu mogli poćwiczyć gest „Odblaskowego Superbohatera”. Dzieci wiedzą jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów oraz używanie odblasków. Obiecały chronić nie tylko siebie ale także swoje rodzeństwo, koleżanki i kolegów oraz…. rodziców  i dziadków. Odblaski dla mławskich uczniów przekazał Burmistrz Miasta Mława.

Policja przygotowała także niespodziankę dla małych Superbohaterów - 15 października ruszył konkurs plastyczny pod nazwą „Odblaskowi Superbohaterowie”, nagrody czekają. Szczegóły konkursu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mławie – link: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wml/aktualnosci/45946,ODBLASKOWI-SUPERBOHATEROWIE-nowy-projekt-mlawskiej-policji-dla-najmlodszych.html

Działania profilaktyczne, do których policja zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Mławy i powiatu potrwają do końca tego roku. Akcji patronuje Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Działania wspiera Miejski Dom Kultury w Mławie.

  • autor: Źródło KPP Mława

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09