Kalendarz

Środa 20 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17832187 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Oczyszczalnia
    • autor: kubinger z Pixabay

Chcą pobudować 2 stacje uzdatniania wody – poszły wnioski o dofinansowanie

Wójt Gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski złożył również 2 wnioski o uzyskanie środków z rządowego programu  - Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na budowę 2 stacji SUW na łączną kwotę 5 mln. złotych.

Pierwszy wniosek złożono na budowę stacji uzdatniania wraz ze studniami głębinowym oraz zbiornikami wody zapasowej wody w miejscowości Parcele Łomskie w Gminie Lipowiec Kościelny, na działce nr 136 i 137, obręb Parcele Łomskie. Planuje się tu budowę parterowego, niepodpiwniczonego budynku o konstrukcji murowanej z dachem krytym blachą dachówko podobną. Budynek zostanie wyposażony w instalacje technologiczne, wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i sterownicze oraz elektryczne ogrzewanie, oraz zasilanie awaryjne w postaci agregatu prądotwórczego o mocy min. 25 kW w wersji z obudową dźwiękochłonną. Planowany koszt zadania to 2,5 mln zł.

Drugi wniosek złożono na budowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Rumoka w Gminie Lipowiec Kościelny, na działce nr 333/1, obręb Rumoka. Planuje się tu budowę nowego budynku parterowego, niepodpiwniczonego o konstrukcji murowanej z dachem krytym blachą dachówko podobną. Zmodernizowane zostaną instalacje technologiczne, wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i sterownicze oraz elektryczne ogrzewanie. Zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania m.in. zasilanie awaryjne w postaci agregatu prądotwórczego o mocy min. 25 kW w wersji z obudową dźwiękochłonną. Przewidywany koszt inwestycji ma sięgnąć również 2,5 mln zł. Łączny planowany koszt obu inwestycji to 5 mln zł i na taką kwotę Wójt Gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski złożył wnioski o dofinansowanie.

 

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09