Kalendarz

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17817463 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Plakat Kampania Białych Serc

Ruszyła XVI Kampania Białych Serc - Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom

12 października 2020 r. rozpoczęła się XVI Kampania Białych Serc -Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Mława, Warszawa, Częstochowa, Malbork, Elbląg,  Mrągowo, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Bytom, Wrocław, Tarnobrzeg, Ełk, Radoszyce, Sońsk, Ząbki, Konin, Wejherowo, Pułtusk, Ciechanów i w wielu innych miastach oraz maleńkich miejscowościach w Polsce pojawią się symbole Kampanii w postaci białych serduszek w oknach.

Już 16 raz rozpoczęła się jedna z większych profilaktyczno-edukacyjnych akcji w Polsce, której celem jest uświadomienie szczególnie młodych ludzi o zagrożeniach jakimi są narkotyki, czy innego rodzaju uzależnienia. W tym roku główny organizator porusza temat szkodliwości e-papierosów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, ale także dla życia. Coraz częściej dochodzi do przypadków zatrucia płynem do e-papierosów, a Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w e-papierosach mogą się znaleźć m.in.THC lub CBD,syntetyczne katynony, w tym mefedron, kokaina, heroina,czy fentanyl. U nas w kraju już odnotowano dwa przypadki śmiertelne wskutek zażycia fentanylu w e-papierosie. Pandemia koronawirusa nie zatrzymała białych serduszek w walce o zdrowie i życie wolne od uzależnień, a więc od 12 do 25 października 2020 r. odbędzie się wiele akcji,w tym także imprezy promujące zdrowy i sportowy tryb życia. Wszystko z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa. Główny organizator Kampanii Białych Serc tj. Grupa Zalewski przygotował dosyć bogaty program na teren miasta Mławy i Kraszewa gmina Iłowo-Osada.

XVI Kampania Białych Serc odbywa się pod honorowym patronatem między innymi Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Biskupa Płockiego, Rzecznika Praw Dziecka, Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Główny patronat medialny objęło Radio 7. Współpracę w realizacji Kampanii Białych Serc zapewnia Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz zespół Sport Masters. 

 

Program działań Grupy Zalewski na czas XVI Kampanii Białych Serc na terenie Mławy i Kraszewa:

12 października 2020 r.

Początek XVI edycji Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W oknach biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie przy ulicy Lelewela oraz w siedzibie

w Kraszewie gmina Iłowo-Osada pojawią się symbole Kampanii tj.białe serduszka. Wolontariusze Grupy Zalewski jak co roku odwiedzą groby osób bezdomnych i osób NN.

12-25 października 2020 r.

„W życiu piękne są tylko chwile” -wystawa 16 zdjęć przedstawiających znanych muzyków

i aktorów, którzy nie potrafili udźwignąć swojej sławy i popularności,a których życie przedwcześnie zakończyły narkotyki i alkohol .Wystawę będzie można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie przy ulicy 3 Maja, która jest współorganizatorem.

12-25 października 2020 r.

W sklepiku charytatywnym Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie przy ulicy Warszawskiej pojawią się białe serduszka. Będzie można również nabyć za symboliczne 5 złotych  kalendarzyki na rok 2021 z logo Kampanii Białych Serc,a tym samym wesprzeć działania Grupy Zalewski na rzecz ofiar przemocy domowej.

21 października 2020 r.

Na kanale YOU TUBE Patrol Zalewski zaprezentowana zostanie VI Debata „Młodych o Młodych”, która dotyczyć będzie e-papierosów.

23 października 2020 r.

Tym razem nie ulicami miasta,ale wirtualnie przejdzie 9 głośny,ale pokojowy Marsz Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Transmisja na kanale YOU TUBE – Patrol Zalewski.

24 października 2020 r.

W siedzibie w Kraszewie 13 gmina Iłowo-Osada w godzinach od 13.30 do 16.30 chętne panie będą  się mogły zapisać na kursy samoobrony w ramach akcji „Obroń się sama !!!”, którą prowadzi Grupa Zalewski

24 października 2020 r.

„E-PAPIEROS DROGĄ DO ŚMIERCI”

Mława godz.10.00-12.00 rozdawanie na ulicach miasta ulotek informacyjnych o szkodliwości e-papierosów na zdrowie człowieka. Będą również rozdawane białe balony-symbol Kampanii Białych Serc. Przez miasto przejdzie również „śmierć”, którą można było obejrzeć w spocie XVI Kampanii Białych Serc.

25 października 2020 r.

Ostatni dzień XVI Kampanii Białych Serc poświęcony ofiarom uzależnień. W siedzibie Grupy Zalewski w Kraszewie zapłonie serce ułożone ze zniczy,a w Mławie w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów przy ulicy Lelewela 2a o godz.20.00 odtworzony zostanie utwór zespołu DŻEM pt.”Wehikuł Czasu”.Oficjalnie zostanie zakończona XVI Kampania Białych Serc!

 

  • autor: Źródło Grupa Zalewski

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09