Kalendarz

Wtorek 19 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17826043 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

 • Plakat
  Plakat
  • autor: UMM

Po raz drugi Mława stolicą jazzu

Tej jesieni będziemy mogli po raz kolejny odkrywać piękno magicznego świata jazzu, a to za sprawą drugiej edycji Victor Young Jazz Festivalu Mława, na którzy już teraz zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta Mława, Fundacja For Art i Miejski Dom Kultury w Mławie. 23 i 24 października w tutejszym kinie usłyszymy wirtuozów gatunku: zespół Zagan Acoustic, duet Artur Dutkiewicz i Bogdan Hołownia oraz duet Wojciech Karolak i Kuba Stankiewicz. Na tym jednak nie koniec atrakcji.
 
Wzorem poprzedniej edycji, odbędzie się także panel dyskusyjny poświęcony twórczości Victora Younga. W tym roku jego uczestnicy będą rozmawiali o mazowieckich inspiracjach kompozytora. Jedną z imprez towarzyszących festiwalowi będą warsztaty jazzowe dedykowane głównie uczniom i absolwentom Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie, otwarte jednak dla szerokiego grona zainteresowanych. Zaplanowano także uroczyste otwarcie Skweru Victora Younga w Mławie.
Szczegółowy program festiwalu:

23 października (piątek) – sala kina KOSMOS (Miejski Dom Kultury w Mławie)
 • 18:00 – otwarcie Victor Young Jazz Festival Mława’20
 • 18:30 – koncert Zagan Acoustic
 • 20:00 – koncert duetu fortepianowego Artur Dutkiewicz i Bogdan Hołownia
24 października (sobota)
 • 12:00 – uroczyste otwarcie Skweru Victora Younga w Mławie (u zbiegu ulic Płockiej i Długiej)
 • 12:45 – otwarte warsztaty jazzowe Kuby Stankiewicza (Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie)
 • 17:00 – otwarty panel dyskusyjny – mazowieckie inspiracje Younga (Miejski Dom Kultury w Mławie); uczestnicy panelu: historyk prof. Leszek Zygner, muzycy: Grażyna Auguścik, Wojciech Karolak, Kuba Stankiewicz i Janusz Prusinowski, dziennikarze Rafał Motriuk i Andrzej Winiszewski, były konsul RP w Los Angeles Mariusz Brymora, Anna Ferens – filmowiec
 • 18:30 – wernisaż prac laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Malowanie muzyką” – wręczenie nagród na scenie MDK
 • 19:00 – koncert duetu fortepianowego Wojciech Karolak i Kuba Stankiewicz
Imprezy towarzyszące
 • II edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Malowanie muzyką”. Prace dzieci inspirowane muzyką Victora Younga
 • wernisaż prac (foyer Miejskiego Domu Kultury) i wręczanie nagród laureatom tegoż konkursu (scena główna)
 • panel dyskusyjny ludzi świata sztuki i humanistów na temat mazowieckich inspiracji Victora Younga
 • otwarte warsztaty jazzowe Kuby Stankiewicza (Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie)
 • uroczyste otwarcie Skweru Victora Younga, położonego w Mławie, u zbiegu ulic Długiej i Płockiej, w pobliżu miejsca, gdzie stał dom, w którym mieszkali dziadkowie Victora Younga o nazwisku Jabłoń.  Uchwała Rady Miasta Mława w tej sprawie została podjęta na sesji Rady Miasta Mława 28 sierpnia 2020 r.
Wszystkie wydarzenia festiwalu zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi w danych dniach ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią COVID-19. Ze względu na ograniczenia liczby widzów wydarzenia, zachęcamy do śledzenia festiwalu online - szczegóły na temat odbioru transmisji podamy wkrótce.

Tegoroczna edycja festiwalu jest finansowana wyłącznie ze źródeł zewnętrznych. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie partycypujący w jej finansowaniu współorganizatorzy – Samorząd Województwa Mazowieckiego i Narodowe Centrum Kultury – oraz wspierający wydarzenie firmy i mławianie, którym zależy na kontynuowaniu tego rozpoczętego przed rokiem ważnego przedsięwzięcia kulturalnego: SUEZ Woda Sp. z o.o. reprezentowana przez członka zarządu Tomasza Strzeleckiego i pełnomocnika zarządu Piotra Czarkowskiego, Atende S.A., Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Yamaha, Dariusz Nehring Pracownia Projektów Budowlanych w Mławie, Kuciński Grzegorz Marek Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Cobra w Mławie, „Amfora” Joanna Sidwińska w Mławie, Grzemska Beata Agencja „PUNKTT” w Mławie, Choroś Zbigniew „Euro-Fast” w Mławie, Województwo Mazowieckie reprezentowane przez Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie z dyrektorem Janem Stępką, Dusiński Andrzej Usługi Projektowe w Mławie, Fabrello Sylwia Gabinet Stomatologiczny w Mławie, BUD-MA Danelczyk Małgorzata w Mławie, Kupis Ryszard „DOM” w Mławie, Szymon Grzemski Usługi Informatyczne w Mławie, Anna Piasecka „Ubezpieczenia Piaseccy” w Mławie, Karczma Biesiadna Agnieszka Wtulich w Mławie. Dziękujemy!
 • autor: Źródło UMM

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09