Kalendarz

Sobota 16 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17770918 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Solary
    Solary
    • autor: skeeze z Pixabay

Chcemy budować instalację fotowoltaiczne na naszych jednostkach – złożyliśmy wniosek

Z myślą o ochronie środowiska i rosnącej cenie energii Starosta Mławski Jerzy Rakowski chce zrealizować projekt, w którym zbudujemy instalacje fotowoltaiczne dla 9 jednostek organizacyjnych powiatu mławskiego. Szacowany koszt zadania to prawie 4 mln zł.

Jest to inwestycja mająca polegać na zamontowaniu paneli fotowoltaicznych  na terenie I LO, ZS Nr 1 Nr 2, ZS Nr 3, ZS Nr 4, Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnej, Mławskiej Hali Sportowej. Łączna liczba zainstalowanych modułów fotowoltaicznych wyniesie 1726.

- Złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Został już opracowany taki wstępny projekt tj. analiza wykonalności i obliczenia, które pozwoliły nam na złożenie tego wniosku. Wartość projektu sięgnie kwoty 3 882 040, 00 zł – informuje starosta Jerzy Rakowski. Koszy energii zapewne będą rosły dlatego myślę, że złożony wniosek idący w tym kierunku poprawi ekonomikę funkcjonowania tych naszych placówek. Jeśli uda nam się oczywiście pozyskać środki na ten cel. Chcemy też by zmniejszyła się produkcja CO2 poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie przeciwdziałać zmianom klimatycznym, czyli chronić nasze środowisko.  

O dofinansowanie zwróciliśmy się do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem wojewody w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Chcemy pozyskać 100 procent dofinansowania, ale w jakim procencie uda się zdobyć środki na ten moment nie wiadomo – mówi Jerzy Rakowski. Sądzę, że decyzja zostanie podjęta, gdy zostanie rozeznany wolumen tych wszystkich wniosków złożonych w skali całego kraju, bo jak wiemy te wnioski w sensie takim drobnym-formalnym zostały ocenione przez wojewodę, ale idą dalej do kancelarii premiera.  

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09