Kalendarz

Sobota 16 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17771108 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • BUDOWA
    BUDOWA
    • autor: Dimitris Vetsikas z Pixabay

Przygotowujemy kolejną inwestycję. Będziemy starać się o dofinansowanie

Przygotowujemy kolejną inwestycję mostowo-drogową. Tym razem w miejscowości Bielawy. Podpisaliśmy już umowę na dokumentację projektową. Ma być ona gotowa go końca roku.

-Ważne aby ta dokumentacja by ła przygotwana w tym roku, gdyż w przyszłym jak najszybciej będziemy chcieli złożyć wniosek o dofinansowanie  - informuje Jerzy Rakowski Starosta Powiatu Mławskiego

Inwestycja dotyczy przebudowy mostu na rzece Mławka w miejscowości Bielawy i drogi powiatowej nr 2337 dojazdowej do niego o długości 997 m. Zakres robót zależeć będzie od przyjętych rozwiązań technicznych dotyczących usytuowania w planie oraz wysokościowych. Szerokość nawierzchni w zależności od przyjętego przekroju drogi: uliczny o szerokości 6,50 m lub 7,00 m, półuliczny o szerokości 6,50 m oraz drogowy o szerokości 6,00 m. Na odcinkach przebiegających przez tereny zabudowane planowane są chodniki w zależności od dostępności terenu jednostronne lub obustronne o szerokości 2,00 m. Poza terenem zabudowanym po obu stronach jezdni pobocza o szerokości 1,00 m. Na całej długości odcinka będzie kanał technologiczny. Będzie też odwodnienie drogi na terenie zabudowanym w postaci sieci kanalizacji deszczowej, natomiast poza nim w postaci rowów odwadniających. Droga powiatowa Nr 2337W posiada skrzyżowania z drogami gminnymi oraz innymi. W założeniach jest więc ich przebudowa. Zakres opracowania każdego skrzyżowania przyjęty zostanie w zależności od zaproponowanych rozwiązań projektowych w planie oraz rzędnych wysokościowych.

Na odcinku objętym opracowaniem występuje komunikacja zbiorowa powstaną więc przystanki autobusowe, w zależności od dostępności terenu mogą być w formie zatok autobusowych. Poza tym zostanie rozebrany istniejący most i pobudowany nowy w technologii betonu sprężonego np. most w m. Staroguby na rzece Wkra w ciągu drogi powiatowej Nr 2356W.

 

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09