Kalendarz

Sobota 16 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17771130 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Starosta Jerzy Rakowski
    Starosta Jerzy Rakowski

Ogłosiliśmy przetarg na budowę Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Mławie.

Zadanie jest finansowane ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

 

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę budynku magazynowego wraz z rozbudową i nadbudową z przeznaczeniem na Powiatowe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Mławie przy ul. Juliusza Słowackiego 16. Przypomnijmy powiat pozyskał w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” z Funduszu Solidarnościowego kwotę 2 658 728,99 zł.

Przypomnijmy Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie przeznaczone będzie dla 22 osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym dla 20 osób w ramach pobytu dziennego z wyżywieniem oraz dla 2 osób na pobyt całodobowy z wyżywieniem. Pobyt w Centrum umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne/samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu będą mieli zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia.

Zapewniona będzie też w tym ośrodku „opieka wytchnieniowa”, która realizowana będzie poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji i rehabilitacji. Opiekunowie uczestników Centrum zostaną odciążeni od faktycznie sprawowanej opieki, a tym samym będą mieli możliwość kontynuacji pracy zawodowej lub realizacji innych codziennych czynności.

Prowadzone będą specjalistyczne usługi opiekuńcze dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z typu schorzenia lub niepełnosprawności. Takie usługi nie mogą być świadczone przez zwykłych opiekunów, ale osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym, np. pielęgniarkę, asystenta osoby niepełnosprawnej, rehabilitanta.

Ogłosiliśmy już przetarg na realizację tego zadania. Otwarcie zaś złożonych ofert nastąpi 23 września. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania przedmiotu zamówienia terminie etap 1 do18.12.2020r. etap 2 do 30.11.2021r. Niebawem więc rozpocznie się przebudowa budynku magazynowego przy ulicy Słowackiego w Mławie wraz z rozbudową    i nadbudową. Projektowany budynek dwu-kondygnacyjny o łącznej powierzchni całkowitej 498,78 m2 posiadał będzie dwa wejścia główne, w tym wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Powiat Mławski przekaże w użytkowanie wybudowany obiekt swojej jednostce organizacyjnej – Powiatowemu  Centrum Pomocy Rodzinie.

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09