Kalendarz

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17816653 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Nowe przejście na Sienkiewicza
    Nowe przejście na Sienkiewicza

Na Sienkiewicza zmiana organizacji ruchu – zlikwidowano przejścia

Ze względów bezpieczeństwa i ułatwienia ruchu kołowego na ul. Sienkiewicza na odcinku między rondami zostały zlikwidowane trzy przejścia dla pieszych. Wnioskowała o to Komisja Bezpieczeństwa pracująca przy Staroście Mławskim oraz kierowcy.

- Likwidacja przejść nastąpiła na wniosek Komisji Bezpieczeństwa pracującej przy Staroście Powiatu Mławskiego oraz kierowców, którzy narzekali, że bardzo utrudniają poruszanie się po tej drodze. To bliżej ul. Wyspiańskiego było nie małą przeszkodą dla aut przy włączaniu się do ruchu w tej części Sienkiewicza  i nie było zbyt bezpieczne również dla pieszych. Kolejne przy komendzie policji było utrudnieniem wjazdu na rondo zwłaszcza, że zaraz za ul. Reymonta tuż przed wjazdem na wspomniane rondo jest kolejne przejście. Zdaniem kierowców i komisji zlikwidowane przejścia stanowiły znaczne przeszkody w płynności ruchu – wyjaśnia w-ce starosta Zbigniew Markiewicz

Prawie po środku wspomnianego odcinka między sklepami Lidl i Biedrnka powstało natomiast nowe przejście w zamian tych zlikwidowanych.

- Aby piesi w tej części mogli się jednak przedostać na drugą stronę powstało nowe przejście. Będzie na pewno bezpieczniej i umiejscowienie pasów nie będzie tak utrudniać jazdy kierowcom. Rozumiemy, że przyzwyczajenie do poprzedniego układu wśród pieszych jest duże. Prosimy jednak o roztropność i zrozumienie. Bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców jest najważniejsze – mówi w-ce starosta  

Zlikwidowano także przejście dla pieszych w pobliżu ulicy Spółdzielczej. Podzielono też w tej części jezdnię malując lewoskręty tak by bezpieczniej można było skręcić we wspomnianą ul Spółdzielczą jadąc od parku w kierunku kopca i jadąc od kopca w kierunku parku wjechać w ul Ordona.

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09