Kalendarz

Sobota 16 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17770600 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • 16kampania białych serc
    • autor: Mariusz Zalewski

Już wkrótce rusza 16 edycja Kampanii Białych Serc

Już wkrótce, bo 12 października rusza 16 edycja Kampanii Białych Serc-Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Kampania Białych Serc potrwa do 25 października 2020 r. I odbędzie się pod hasłem „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH”,a jej głównym przesłaniem będzie zwrócenie uwagi na zagrożenie jakie niesie ze sobą palenie tzw.e-papierosów.

Z danych Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że 30 proc.uczniów w wieku od 15 do 19 lat regularnie pali elektroniczne papierosy, a 60 proc.co najmniej raz ich próbowało. Główny Inspektor Sanitarny podał, że istnieją dowody na używanie e-papierosów do inhalacji substancji takich jak THC/CBD,mefedron, kokaina, metamfetamina i fentanyl. W Polsce odnotowano dwa zgony na skutek zażycia fentanylu przy użyciu e-papierosa. Wzrasta również liczba udokumentowanych przypadków zatruć płynem z e-papierosów. Niestety młodzież traktuje e-papierosy jako mniej ryzykowne zupełnie nie zdając sobie sprawy, że są to narzędzia do uzależnienia od różnych substancji.

Obecna edycja Kampanii będzie wyjątkowa,choćby z uwagi na trwającą pandemię Koronawirusa,ale na  dziś organizatorzy i koordynatorzy mogą obiecać,że  w oknach szkół,przedszkoli,organizacji,ośrodków i innych instytucji pojawią się białe papierowe serduszka – symbol Kampanii Białych Serc,ale także symbol pamięci o wszystkich ofiarach uzależnień. W czasie trwania Kampanii Białych Serc odbędą się liczne akcje o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym przestrzegające nie tylko przed e-papierosami,ale również przed narkotykami i innymi uzależnieniami.

Pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski zaprasza organizacje oraz instytucje do udziału w XVI Kampanii Białych Serc. Zgłoszenia udziału można dokonać do 10 października 2020 r. poprzez rejestrację elektroniczną dostępną na stronie Facebook

https://www.facebook.com/Kampania-Bia%C5%82ych-Serc-1428740260679661/

lub bezpośrednio na stronie

https://kampaniabs.wixsite.com/mojawitryna

XVI edycja Kampanii Białych Serc odbędzie się pod głównym patronatem medialnym

Radia 7 oraz patronatem zespołu Sport Masters.

Link do spotu XVI KBS:

https://youtu.be/uctaBlqhrto

  • autor: Mariusz Zalewski

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09