Kalendarz

Sobota 23 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17876107 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • Sesja
    Sesja

XVIII Sesja Rada Powiatu Mławskiego

W dniu 27 sierpnia 2020 roku o godz. 9.00 rozpoczęła się XVIII Sesja Rada Powiatu Mławskiego.  Ze względu na dużą dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz z uwagi na konieczność przeciwdziałania jego rozpowszechnianiu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i radnych odbyła się ona w trybie korespondencyjnym.  Nagranie obrad sesji jest udostępniane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mławskiego. W Sesji uczestniczyło 19 radnych.

Na wstępie prowadzący obrady Sesji Pan Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego odczytał porządek obrad i przedstawił zasady przebiegu sesji.

W dalszej części przebiegu Sesji Pan Jerzy Rakowski – Starosta Mławski przedstawił informację z prac Zarządu Powiatu Mławskiego między sesjami oraz informację o przebiegu wykonania budżetu powiatu mławskiego oraz informację o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za I-półrocze 2020 roku.

Następnie Pan Waldemar Rybak – Dyrektor SPZOZ w Mławie zapoznał z przebiegiem wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie  za I-półrocze 2020 roku.

Ponadto Pani Bożena Tomkiel – Dyrektor Wydziału Edukacji Zdrowia przedstawiła informację na temat przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

Od godz. 10.00 do godz. 14.30 nastąpiła przerwa w transmisji obrad sesji.O godz. 14.30 Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego odczytał protokoły z głosowania korespondencyjnego radnych nad poszczególnymi projektami uchwał.

Rada Powiatu podjęła uchwały  w sprawie:

  • oceny sytuacji ekonomiczno – finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie;
  • zmian w Statucie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mławie;
  • przyjęcia VII Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska Powiatu Mławskiego do 2022;
  • rozpatrzenia petycji;
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Mławskiego;
  • zmiany uchwały Budżetowej Powiatu Mławskiego na rok 2020.

Odnosząc się do projektów uchwał radni telefonicznie i mailowo mieli możliwość zadawania pytań i zgłaszania uwag. Pełne teksty podjętych przez Radę uchwał znajdują się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego  (w BIP - Uchwały Rady Powiatu).

Pan Jan Łukasik - Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego poinformował, że w dniu dzisiejszym do Przewodniczącego Rady Powiatu wpłynęła interpelacja Radnego Powiatu Mławskiego w sprawie organizacji pracy placówek w roku szkolnym 2020/2021 w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Odpowiedź na złożoną interpelację  zostanie udzielona na piśmie w ustawowo przewidzianym terminie.

Pan Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego o godz. 15.00 zamknął XVIII Sesję Rady Powiatu Mławskiego.

 

 

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09