Kalendarz

Poniedziałek 25 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Pawła, Miłosza, Tatiany

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17887120 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • DYREKTOR PUP WITOLD ŻERAŃSKI
    DYREKTOR PUP WITOLD ŻERAŃSKI

Niewielki wzrost bezrobocia w powiecie mławskim

W powiecie mławskim mamy w tej chwili nieco ponad 2 tyś osób bezrobotnych. Jest to wzrost od początku pandemii o około  200 osób. Zdaniem dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Witolda Źerańskiego nie jest to liczba, która powinna niepokoić.

- Bezrobotnych na dzień 31 lipca mamy 2037 . Na koniec lutego, a więc na początku pandemii  było ich 1876. Generalnie jest to więc wzrost o około 150 - 200 osób. W tej chwili to nie jest to co niepokoi. Obecnie też nie ma takiej sytuacji, by zakłady pracy zgłaszały zwolnienia grupowe. Poza tym jest duże zapotrzebowanie na pracowników w branży elektronicznej, w branży rolno-spożywczej, w handlu i budownictwie - informuje dyrektor PUP Witold Żerański.

Jak podaje szef Powiatowego Urzędu Pracy co prawda na bieżąco liczba ofert pracy się zmienia, ale w zanadrzu ma ich około 150 do 200.

- Tak na prawdę bywa nawet, że tych ofert znalazło by się nawet 500. Pochodzą one jak wspomniałem z zakładów branży elektronicznej i rolno spożywczej - mówi dyrektor.

W związku z tym i stopa bezrobocia w naszym powiecie jest nie duża w porównaniu do innych ościennych powiatów

- Stopa procentowa w naszym powiecie na koniec lipca wynosi 6,7 proc jest to wzrost od najniższej stopy procentowej w historii  o 0,9 proc. W regionie ciechanowskim w powiatach ościennych jest 10,3 w województwie jest 5,1 a w Polsce 6,1 - zaznacza Witold Żerański.

Największe bezrobocie jak wyjaśnia dyrektor jest wśród osób z wykształceniem gimnazjalnym i podstawowym ich liczba sięga 487 osób. Nieco mniej z policealnym i średnim zawodowym 485. Potem 482 z zasadniczym zawodowy i średnim ogólnym 301. Najmniej z wykształceniem wyższym bo 259 co stanowi zaledwie 13 proc wszystkich bezrobotnych.

- Chcę powiedzieć też, że gro bo 80 proc. bezrobotnych stanowią osoby będące w trudnej sytuacji na rynku pracy, a jest  ich 1595 z czego 823 to osoby długotrwale pozostające bez pracy - kończy dyrektor.

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09